SP w Porządziu oraz Starym Bosewie najlepsze w tenisie stołowym

(Zam: 13.03.2013 r., godz. 09.00)

W sobotę 16 lutego w Długosiodle odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt oraz chłopców. W rywalizacji pań, triumf odniosła Szkoła Podstawowa w Porządziu, wśród panów najlepsi byli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Starym Bosewie.

Zawody zorganizował Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. W rywalizacji dziewcząt wystartowały reprezentacje dzeiwięciu szkół, które wcześniej zostały wyłonione w turniejach na szczeblu gminnym. Zawody były podzielone na dwie kategorie: klasy IV oraz V-VI.
Klasyfikacja w kategorii klas IV:
1 miejsce – SP Porządzie (1 zespół): Karolina Kulesza, Magdalena Żurawska, Magdalena Cwerska. Opiekun: Dariusz Wróbel.
2 miejsce – SP Porządzie (2 zespół): Alicja Kortiuk, Klaudia Pietrzak, Julia Kępka. Opiekun: Dariusz Wróbel.
3 miejsce – SP Ulasek: Monika Kowalczyk, Julia Stępkowska.
4 miejsce – SP Kręgi
5 miejsce – SP Stare Bosewo
6 miejsce – SP Trzcianka
7 miejsce – SP Turzyn
Najlepsza zawodniczka turnieju: Magdalena Żurawska (SP Porządzie)
Klasyfikacja w kategorii klas V-VI:
1 miejsce – SP Porządzie: Karolina Zwolińska, Martyna Jechna, Natalia Tarnażewska. Opiekun: Dariusz Wróbel.
2 miejsce – SP Olszanka: Alicja Sarnacka, Magdalena Chrzanowska, Anna Kujawska. Opiekun: Stefania Kowalczyk.
3 miejsce – SP Ulasek (1 zespół): Natalia Czyż, Sandra Szczesna, Zofia Tryc.
11 miejsce – SP Nowe Budy
Najlepsza zawodniczka turnieju: Karolina Zwolińska (SP Porządzie).
Najlepsze zespoły w każdej z kategorii zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz medalami, wszystkie drużyny otrzymały natomiast dyplomy.
17. SP Zabrodzie – 1 pkt.
W rywalizacji chłopców wystartowali reprezentanci ośmiu szkół podstawowych. Zawody, tak jak w przypadku dziewcząt, zostały również podzielone na dwie kategorie wiekowe.
1 miejsce – SP Stare Bosewo: Bartosz Sarnacki, Bartłomiej Wróbel, Jakub Kania. Opiekun: Krzysztof Pochmara.
2 miejsce – SP Kręgi: Przemysław Polak, Szymon Piątek, Szczepan Szubrawski.
3 miejsce – SP Wola Mystkowska: Jakub Kamiński, Jakub Gemzała. Opiekun: Anna Dworacka.
4 miejsce – SP Długosiodło
5 miejsce – SP Porządzie (1 zespół)
7 miejsce – SP Porządzie (2 zespół)
8 miejsce – SP Brańszczyk (2 zespół)
9 miejsce – SP Brańszczyk (1 zespół)
Najlepszy zawodnik turnieju: Bartłomiej Wróbel (SP Stare Bosewo).
1 miejsce – SP Stare Bosewo: Piotr Sadolewski, Mateusz Kołodziejczyk, Dawid Rogalski. Opiekun: Krzysztof Pochmara.
2 miejsce – SP Wola Mystkowska (2 zespół): Konrad Kuchta, Jan Szumowski. Opiekun: Anna Dworacka.
3 miejsce – SP Wola Mystkowska (1 zespół): Dawid Kamiński, Bartosz Wojtaszek. Opiekun: Anna Dworacka.
4 miejsce – SP Dalekie
6 miejsce – SP Olszanka
8 miejsce – SP Dębinki
9 miejsce – SP Brańszczyk (2 zespół)
10 miejsce – SP Brańszczyk (1 zespół) i SP Leszczydół Stary
Najlepszy zawodnik turnieju: Piotr Sadolewski (SP Stare Bosewo).
Najlepsze zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz medalami, wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.