Dobra seria WKS-u

(Zam: 13.03.2013 r., godz. 09.00)

Dwa zwycięstwa oraz remis to bilans ostatnich trzech spotkań sparingowych w wykonaniu WKS-u Rząśnik. Prowadzona przez trenera Salamona drużyna pokonała Wkrę Pomiechówek oraz Legionovię II Legionowo, zremisowała natomiast z Kryształem Glinojeck.

Mecz z zespołem Kryształu został rozegrany na stadionie w Ciechanowie. Pierwsza połowa spotkania stała pod znakiem nieznacznej przewagi rywali. Nie przełożyła się jednak ona na sytuacje podbramkowe, których obie drużyny stworzyły sobie jak na lekarstwo. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła. Warunki zaczął dyktować WKS, ponownie jednak brakowało ,,ostatniego podania”. Dwie najlepsze sytuacje w całym meczu miał Grzegorz Abramczyk, raz został jednak zablokowany, za drugim razem natomiast uderzył niecelnie. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
WKS Rząśnik – Kryształ Glinojeck 0:0
WKS: Ł. Rogulski (70. – P. Rosiński) – Ł. Abramczyk, Ł. Golianek, D. Brejnak, Z. Kałek – Ł. Kamiński, B. Salmon (80. – P. Osowiecki), P. Osowiecki (60. – zaw. test.), A. Ciemerych (65. – P. Todorowski) – G. Abramczyk, P. Żakiet (85. – P. Abramczyk).
Cztery dni później zespół trenera Salamona starł się z tegorocznym beniaminkiem Ligi Okręgowej, Wkrą Pomiechówek. Wyżej notowany rywal od pierwszych minut gry został zdominowany przez rząśniczan. Pierwsza bramka dla WKS-u padła już w 18. minucie, kiedy to po dobrym podaniu Żakieta, bramkę zdobył Grzegorz Abramczyk. Kwadrans później było już 2:0. Tym razem role się odwróciły. Po kontrze i asyście Abramczyka, bramkę zdobył Żakiet. Do końca pierwszej połowy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie WKS-u.
W drugiej odsłonie trener Salamon przeprowadził kilka roszad w szeregach WKS-u co przełożyło się na większą aktywność rywali. W 73. minucie Wkra, po serii błędów piłkarzy z Rzaśnika zdobyła kontaktową bramkę. Na szczęście 10. minut później rząśniczanie ustalili wynik spotkania. Trzecią bramkę, strzałem z linii pola karnego, zdobył Andrzej Akier.
WKS Rząśnik – Wkra Pomiechówek 3:1 (2:0)
Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 18., P. Żakiet 37., A. Akier 81.
WKS: P. Rosiński (75. – R. Gałązka) – Ł. Abramczyk (75. – Ł. Rurant), P. Kulesza, Ł. Golianek (65. – A. Ciemerych), P. Osowiecki (46. – Ł. Golianek) – A. Borek (46. – A. Akier), B. Salamon, D. Brejnak, Ł. Kamiński (80. – P. Abramczyk) – G. Abramczyk, P. Żakiet (46. – Ł. Gałazka).
W ostatni weekend WKS zmierzył się z rezerwami Legionowskiej Legionovii. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy zdominowali szczególnie pierwszy kwadrans gry. W tym czasie kilkukrotnie do interwencji zmuszany był Łukasz Rogulski. Rząśniczanie przetrwali początkowy napór gospodarzy, jednak w ostatnich minutach pierwszej odsłony wyraźnie zaspali przy rzucie rożnym. Jeden z ofensywnych piłkarzy z legionowa, niepilnowany, z łatwością strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej odsłonie WKS podniósł się z kolan. Duży udział w tym mieli rezerwowi, którzy pojawili się na boisku po przerwie – Adrian Nikodemski i Łukasz Kamiński wnieśli bardzo dużo ożywienia w poczynania drużyny. Ten ostatni kolejno w 56., 63. i 86. minucie wpakował futbolówkę do bramki przeciwników, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1.
Legionovia II Legionowo – WKS Rząśnik 1:3 (1:0)
Bramki dla WKS-u: Ł. Kamiński 56., 63. i 86.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, Ł. Gałązka, Ł. Golianek, Z. Kałek – A. Borek, D. Brejnak, B. Salamon, A. Akier – P. Żakiet, G. Abramczyk. Po przerwie zagrali: P. Rosiński, Ł. Kamiński, A. Nikodemski, P. Todorowski, Ł. Rurant, P. Abramczyk, A. Ciemerych, P. Abramczyk, J. Kopiejewski, M. Kucharczyk.
W najbliższym tygodniu WKS rozegra dwa kolejne mecze towarzyskie. W pierwszym z nich, w środę 13 marca zmierzy się w Pułtusku z miejscową Nadnarwianką. W sobotę 17 marca, w Sulejówku WKS podejmą rezerwy miejscowej Victorii.