Udany tydzień Bugu, Bóbr i Legia pokonane

(Zam: 27.02.2013 r., godz. 10.30)

W ostatnim tygodniu Bug Wyszków rozegrał dwa z trzech planowanych spotkań sparingowych. W pierwszym z nich podopieczni trenera Ogrodzińskiego pokonali Bóbr Tłuszcz 5:2, w drugim – Legię Warszawa (R. 1994+ME) 4:3.

Spotkanie Bug Wyszków-Bóbr Tłuszcz zostało rozegrane w środę 20 lutego w Wołominie. Z powodu opadów śniegu oba zespoły rywalizowały w bardzo trudnych warunkach. Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla wyszkowian. Już w 3. minucie, po błędzie Anthony’ego Chukwuemeki, jeden z rywali znalazł się w sytuacji sam na sam i zdobył premierową bramkę tego meczu. Niespełna kwadrans później było już 2:0, po wykorzystanym przez piłkarza z Tłuszcza rzucie karnym. Na szczęście dalsza część spotkania należała już zdecydowanie do piłkarzy Bugu. Jeszcze przed przerwą wyszkowianie stworzyli szereg dobrych okazji do zdobycia bramki, ostatecznie wykorzystując dwie z nich. Autorami trafień byli Łukasz Kowalczyk i Łukasz Szala.
W drugiej odsłonie zawodnicy Bugu niemalże całkowicie zamknęli rywali na ich połowie. Piłkarze z Tłuszcza skupili się na obronie oraz grze z kontry. Taką taktyką nie można było jednak zaskoczyć podopiecznych trenera Ogrodzińskiego. Stworzyli po raz kolejny bardzo dużo sytuacji bramkowych, które w ostatecznym rozrachunku pozwoliły na zdobycie trzech bramek. Ich autorami byli kolejno: testowany zawodnik, Szymon Salwin oraz Łukasz Szala. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bugu 5:2, choć przy większej skuteczności mogło być ono jeszcze bardziej okazałe.
Bóbr Tłuszcz – Bug Wyszków 2:5 (2:2)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk 30., Ł. Szala 33. oraz 88., zawodnik testowany 50., Sz. Salwin 55.
Bug: Ł. Derejko (70. – D. Kornatka), R. Nogaj (60. – K. Wiśniewski), M. Maciak, A. Chukwuemeka, testowany zawodnik, J. Rejnuś (55. – K. Kaput), Sz. Salwin, K. Skoczeń (65. – D. Kaput), testowany zawodnik (55. – D. Gałązka), Ł. Kowalczyk, Ł. Szala.
W niedzielę 24 lutego, Bug rozegrał w stolicy spotkanie towarzyskie przeciwko zespołowi Legii Warszawa, złożonemu z zawodników z rocznika 1994 oraz piłkarzy występującymi w Młodej Ekstraklasie. Wyszkowianie zaliczyli świetną pierwszą połowę meczu. Po 45. minutach gry Bug dzięki koncertowej grze prowadził 3:0.
W drugiej odsłonie trener Ogrodziński eksperymentował, zarówno jeśli chodzi o skład, jak i ustawienie swojej drużyny. Rywale przejęli w tej odsłonie inicjatywę, jednak Bug nie dał sobie wyrwać zwycięstwa. Na trzy trafienia gospodarzy, wyszkowski zespół odpowiedział bramką, która ostatecznie zadecydowała o zwycięstwie 4:3.
Legia Warszawa ME – Bug Wyszków 3:4 (0:3)
Bramki dla Bugu: A. Chukwuemeka, Sz. Salwin, J. Rejnuś, Ł. Szala.
Bug: D. Derejko (80. – D. Kornatka), R. Nogaj (55. – K. Wiśniewski), M. Maciak, A. Chukwuemeka, testowany zawodnik, J. Rejnuś (45. – K. Skoczeń), Sz. Salwin, D. Gałązka (60. – M. Rosiński), testowany zawodnik (55. – J. Wyszyński), Ł. Kowalczyk (70. – K. Kaput), Ł. Szala (70. – D. Kaput).
Na czwartek 21 lutego planowany był jeszcze sparing z ŁKS-em Łochów, jednak został odwołany. Spotkanie, w którym Bug ma zagrać rezerwami i juniorami zostanie prawdopodobnie rozegrane w najbliższym tygodniu (prawdopodobnie w czwartek w Kobyłce). W środę Bug zmierzy się w Warszawie z zespołem Polonii Warszawa, który reprezentować będą tak jak w przypadku Legii, juniorzy z 1994 rocznika oraz piłkarze Młodej Ekstraklasy. Na weekend planowane jest jeszcze starcie z Kosą Konstancin, jednak miejsce oraz dokładny termin tego sparingu nie zostały dotąd ustalone.