Camper bez punktów w Kętach

(Zam: 27.02.2013 r., godz. 10.30)

Przegraną 1:3 zakończyło się dla Campera Wyszków wyjazdowe spotkanie przeciwko Kęczaninowi Kęty. Mimo porażki, podopieczni trenera Jana Sucha utrzymali piąte miejsce w tabeli I ligi.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 23 lutego w Kętach. Stawiani w roli faworytów tego meczu wyszkowianie rozpoczęli starcie w składzie: Bartosz Zrajkowski, Dominik Zalewski, Waldemar Świrydowicz, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Dariusz Szulik, Jacek Obrębski (libero). Początek pierwszego seta był wyrównany. Do stanu 6:5 walka toczyła się punkt za punkt. Potem drugi bieg włączyli gospodarze, którzy po pojedynczym bloku oraz asie serwisowym wyszli na prowadzenie 9:6. O pierwszy czas dla swojego zespołu poprosił w tym momencie Jan Such. Po wznowieniu rywale nadal dyktowali warunki gry. Przy stanie 12:7 dla Kęczanina, w końcu przebudzili się siatkarze Campera. Po bloku Kaczorowskiego oraz udanej kontrze Szulika, wyszkowianie zdołali zniwelować swoją stratę do jednego oczka (11:12). Tym razem o przerwę na żądanie poprosił trener miejscowych. Po powrocie na parkiet gospodarze zdołali przetrzymać napór Campera i ponownie zbudować trzypunktową przewagę. Wyszkowianie ambitnie walczyli o odwrócenie losów seta, w końcówce broniąc dwie piłki setowe, jednak ostatecznie po ataku Wawrzyńczaka ulegli 23:25.
Wyszkowscy siatkarze bardzo dobrze wrócili do gry na początku drugiego seta. Przy zagrywce Łukasza Kaczorowskiego, Camper zdołał wyjść na trzypunktowe prowadzenie (4:1). W kolejnych minutach, głównie dzięki świetnej grze blokiem, wyszkowianie cyklicznie zwiększali swoją przewagę, która osiągnęła apogeum przy stanie 14:7. Wysokie prowadzenie nieco uśpiło siatkarzy trenera Sucha. W kolejnych minutach popełnili oni szereg własnych błędów, które bezlitośnie wykorzystywali gospodarze. Z siedmiu punktów przewagi pozostał jeden przy stanie 21:20. O czas poprosił wtedy trener Such. Po wznowieniu gry Camper odzyskał właściwy rytm. Ataki Wójcika i Kaczorowskiego dały drużynie pierwszą piłkę setową przy stanie 24:21, a chwilę później po błędzie rywali, goście cieszyli się ze zwycięstwa do 21 i wyrównania stanu meczu.
Pierwsze trzy wymiany kolejnego seta należały do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Wyszkowianie zdołali wyrównać i do stanu 8:7 prowadzić z rywalami walkę punkt za punkt. Potem gospodarze zaliczyli świetną serię gry blokiem, dzięki czemu zdołali wypracować sobie pięciopunktową przewagę (18:13). Zawodnicy Campera nie złożyli jednak broni. Ataki Kaczorowskiego oraz Zalewskiego w połączeniu z pomyłkami samych gospodarzy pozwoliły wyszkowskiej drużynie na doprowadzenie do remisu przy stanie 19:19. Sama końcówka partii należała już jednak do Kęczanina. Po ataku w antenkę Sebastiana Wójcika gospodarze wygrali trzeciego seta 25:21.
Czwarta, i jak się później okazało, ostatnia partia spotkania była najbardziej zacięta. Od pierwszych akcji do samej właściwie końcówki oba zespoły szły łeb w łeb, nie wypracowując sobie większej niż dwupunktowa przewagi. W szeregach Campera najlepiej punktował Kaczorowski, w szeregach gospodarzy natomiast nie do zatrzymania był Wawrzyniak. Ostatecznie po asie serwisowym tego ostatniego Kęczanin wywalczył pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:22, a chwilę później potrójny blok gospodarzy zamienił ją na punkt dający im zwycięstwo w całym meczu 3:1.
Kęczanin Kęty – Camper Wyszków 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:22)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Dominik Zalewski, Waldemar Świrydowicz, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Dariusz Szulik, Jacek Obrębski (libero), a także: Konrad Woroniecki, Maciej Główczyński, Igor Kozłowski, Mariusz Pruski, Tomasz Knasiecki (libero).
I trener: Jan Such.
II trener: Konrad Chrzczonowski.
W najbliższej kolejce Camper podejmie we własnej hali zespół AZS Stal Nysa. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 2 marca, początek o godzinie 18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
AZS UAM Poznań – Czarni Radom 0:3
Stal Nysa – Ślepsk Suwałki 3:1
Cuprum Lubin – Jadar Siedlce 3:2
MKS Będzin – BBTS Bielsko-Biała 2:3
Pekpol Ostrołęka – Energetyk Jaworzno 3:0