Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Halowa piłka nożna szkół podstawowych

(Zam: 20.02.2013 r., godz. 10.30)

W niedzielę 17 lutego w hali WOSiR w Wyszkowie, dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych rywalizowali w halowej piłce nożnej. Były to gminne eliminacje do zawodów na szczeblu powiatowym.

Zawody zostały rozegrane w ramach Igrzysk Szkolnego Związku Sportowego. W kategorii dziewcząt w zawodach wzięły udział reprezentacje sześciu szkół podstawowych: SP nr 1 Wyszków, SP nr 2 Wyszków, SP nr 3 Rybienko Leśne, SP Lucynów Duży, SP Leszczydół Nowiny oraz SP nr 5 Wyszków. Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Po wyjściu z grupy rozgrywane były mecze półfinałowe, a następnie mecz o trzecie miejsce i finał. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Wyszkowa, drugie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Wyszkowa, a trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Rybienka Leśnego. Dwa pierwsze z wymienionych zespołów uzyskały awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym.
W kategorii chłopców, stawkę występujących szkół uzupełniła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rybnie. Tutaj również powstały dwie grupy, w drugiej fazie natomiast rozgrywano półfinały i spotkania finałowe. Ostatecznie wyłoniły one trzy pierwsze zespoły: SP nr 3 Rybienko Leśne, SP nr 5 Wyszków oraz SP nr 1 Wyszków (w meczu o IV miejsce pokonali SP Leszczydół Nowiny 3:1). Dwa pierwsze zespoły uzyskały awans do zawodów na szczeblu powiatowym.
Wszystkie spotkania sędziował Tomasz Dąbrowski. Zespoły, które znalazły się na podium zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, medalami oraz dyplomami, które wręczył dyrektor WOSiR, Marek Wiśniewski. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy uzyskanych wyników, życząc jednocześnie powodzenia w zawodach na szczeblu powiatowym.