Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Bug remisuje z III-ligową Pogonią

(Zam: 13.02.2013 r., godz. 10.30)

W ostatnim tygodniu piłkarze pierwszego zespołu Bugu Wyszków rozegrali spotkanie sparingowe, w którym zmierzyli się z występującą w III lidze Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Wyszkowianie zremisowali 3:3. Juniorzy oraz rezerwowi rozegrali natomiast mecz przeciwko lokalnemu rywalowi, WKS-owi Rząśnik, który ostatecznie przegrali 2:4.

Spotkanie Bug Wyszków – Pogoń Grodzisk Mazowiecki zostało rozegrane w sobotę 9 lutego na stadionie rywala. Pierwsza połowa rozpoczęła się źle dla wyszkowian, którzy już w 1. minucie, w dość pechowy sposób stracili bramkę. Na szczęście podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego od razu ambitnie ruszyli do odrabiania straty. W 5. minucie było już 1:1, składną akcję zespołu zakończył skutecznym strzałem Łukasz Kowalczyk. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy na 2:1 dla Bugu podwyższył strzałem głową Alan Wróbel. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, w pierwszych 45. minutach lepsze wrażenie sprawiali na boisku piłkarze Bugu.
Ta sama tendencja utrzymywała się przez długi czas również w drugiej połowie. Bug prowadził grę i stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Po jednej z nich, faulowany w polu karnym gospodarzy upadł Damian Gałązka. Sędzia zdecydował się podyktować rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił jeden z dwóch testowanych w tym spotkaniu w barwach Bugu zawodników, który grał przez cały mecz na prawej obronie. Do 70. minuty inicjatywa leżała po stronie Bugu. Potem trener Ogrodziński wpuścił na boisko kilku zawodników rezerwowych. Rywale wykorzystali zmiany i zaczęli przeważać. Ich dominacja w końcówce przełożyła się na dwie zdobyte bramki. W rezultacie mecz zakończył się remisem 3:3, co można uznać za wynik lekko krzywdzący dla wyszkowian.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Bug Wyszków 3:3 (1:2)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk, A. Wróbel, zawodnik testowany (k).
Bug: Ł. Derejko (80. – D. Kornatka) – A. Wróbel, A. Chukwuemeka, M. Maciak, zawodnik testowany – J. Rejnuś, Sz. Salwin (75. – K. Skoczeń), D. Gałązka (70. – D. Kaput), zawodnik testowany (45. – J. Wyszyński) – Ł. Kowalczyk, Łukasz Szala (70. – K. Kaput).
Pierwszy zespół rozegra kolejny mecz sparingowy już w najbliższą sobotę (16 lutego), najprawdopodobniej w Wołominie (boisko ze sztuczną nawierzchnią w Kobyłce nie jest odśnieżane).
Zawodnicy pełniący role rezerwowych w pierwszym zespole oraz juniorzy, w niedzielę 10 lutego zmierzyli się natomiast w Legionowie z występującym w A-klasie WKS-em Rząśnik. Skład reprezentujący wyszkowski klub w tym spotkaniu był w większości złożony z zawodników z rocznika 1996, wspieranych przez niewiele starszych Roberta Nogaja, Marcina Rosińskiego, Karola Skocznia i Kacpra Wiśniewskiego. Mimo tego, w pierwszej połowie starcia z silniejszymi fizycznie rywalami, wyszkowianie prezentowali się bardzo dobrze. Po rzucie karnym, skutecznie egzekwowanym przez Marcina Rosińskiego, wyszli na prowadzenie 1:0. Piłkarze WKS-u zdołali wyrównać dopiero pod koniec odsłony. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
W drugiej odsłonie wyszkowianie zagrali słabiej. Zbytnio się otworzyli chcąc zdobyć kolejne bramki, wykorzystali to bardziej doświadczeni rywale i skarcili Bug trzema bramkami. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem wynik spotkania na 4:2 ustalił ostatecznie Tomasz Świętoń.
Bug Wyszków – WKS Rząśnik 2:4 (1:1)
Bramki dla Bugu: M. Rosiński (k), T. Świętoń.
Kolejne spotkanie sparingowe zespół złożony z juniorów oraz rezerwowych rozegra w najbliższy czwartek w Legionowie. Przeciwnikiem wyszkowian będą piłkarze A-klasowego Sokoła Serock.