Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłyReklam wyborczych nie zobaczymy

(Zam: 13.02.2013 r., godz. 10.30)

Zamiast dużego telebimu w centrum miasta cztery sześćdziesięciocalowe ekrany w czterech obiektach – zapowiadany w ubiegłym roku pomysł informacyjny gminy upadł, zastąpiony urządzeniami zainstalowanymi w zamkniętych pomieszczeniach.

Telebim miał stanąć przy rondzie im. ks. Mieczkowskiego (skrzyżowanie ul. Pułtuskiej i Sowińskiego). Jak mówi zastępca burmistrza Adam Warpas, były kłopoty z tą lokalizacją – pomysłem samorządu było kompleksowe zagospodarowanie terenu i wkomponowanie telebimu, jednak nadal przedsięwzięcie wymaga uzgodnień w sprawie zmiany wizerunku kolumny transportu sanitarnego.
- Poza tym, to rozwiązanie droższe – koszt ekranu ledowego to około 100 000 zł plus około 1500 zł miesięcznie na utrzymanie (prąd) – dodaje.
Telebim w połowie miał być finansowany z puli pieniędzy uzyskiwanych z opłat za pozwolenia na sprzedaż alkoholu, a w połowie z budżetu samorządu.
Niejako w zastępstwie pierwotnego pomysłu, gmina będzie wykorzystywać teraz w zamkniętych pomieszczeniach sześćdziesięciocalowe ekrany warte po ok. 5000 zł, finansowane z różnych źródeł. Dwa, które są dostępne w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, kupione zostały w ramach projektu modernizacji ośrodka – mają służyć promocji przedsięwzięcia. Ekran w bibliotece jest z opłat za sprzedaż alkoholu. Ekran w Galerii Wyszków ma być zawieszony na parterze (gmina zapłaci za niego z budżetu). Czwarty ekran w pływali „Błękitna” był już na stanie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem.
Adam Warpas deklaruje, że za pośrednictwem urządzeń będą prezentowane informacje dotyczące zapobiegania uzależnieniom, promocji gminy i inne użyteczne dla mieszkańców. Zapewnia, że reklam wyborczych na nich nie zobaczymy.
- Słyszałem głosy, że duży ekran ledowy będzie wykorzystywany do tych celów, słusznie tu zadziałała czujność obywatelska – dodaje żartobliwie.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta