Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2019 r., imieniny Adeli, Klemensa

Za wkład na rzecz powiatu

Ikona
(Zam: 13.02.2013 r., godz. 10.30)

Autor blogu o Wyszkowie Wiesław Czapski, lekkoatletka Magdalena Oczkowicz, zespół śpiewaczy „Wyszkowiacy” oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Dla jednego uśmiechu” z Brańszczyka to laureaci tegorocznej edycji nagród „Za czyn”, przyznawanej przez wyszkowskiego starostę.

Gala ich wręczenia odbyła się w czwartek 7 lutego w klubie „Mozi”. Zjawili się na niej zarówno przedstawiciele władz powiatu poszczególnych gmin, jednostek, jak i nominowani. W tym roku po raz pierwszy nie tylko samorządy, starosta, czy organizacje pozarządowe mogły zgłaszać kandydatury, ale też każdy dorosły mieszkaniec powiatu. Termin składania wniosków Starostwo przedłużyło z 15 do 31 stycznia. W ubiegłym roku wpłynęło ich cztery, w tym już osiemnaście. W głosowaniu tajnym o przyznaniu nagród zdecydowała kapituła, w której skład weszli: wicestarosta Zdzisław Bocian, powiatowa radna Marzena Dyl, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, przedstawiciel ośrodka doradztwa rolniczego Agnieszka Powierża, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Franciszek Józef Bieganowski, przedsiębiorca Zdzisław Niziński, nauczyciel wychowania fizycznego Bogdan Wasilewski.

Nagrody od starosty i nie tylko
Werdykt kapituły odczytał jej przewodniczący Zdzisław Bocian. W tym roku nie przyznała ona nagrody w kategorii „działalność innowacyjna w gospodarce”. Jako pierwszemu starosta Bogdan Pągowski i przewodnicząca Rady Powiatu Justyną Garbarczyk gratulowali Wiesławowi Czapskiemu nagrodzonemu w dziedzinie „działalność promocyjna”. To autor blogu poświęconego powiatowi wyszkowskiemu, opartego głownie na zdjęciach jego najpiękniejszych zakątków.
- To żadna sztuka pokazać nasz powiat, bo teren ten jest piękny – powiedział laureat.
Pokonał nominowanych: Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi z Długosiodła, Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”, prowadzącego portal informacyjny Marka Świtalskiego i Stowarzyszenie Free Horses FG Wyszków.
W dziedzinie kultury triumfował zespół Wyszkowiacy, który w minionym roku świętował dwudziestą rocznicę istnienia. Nagrodę odebrali przedstawiciele grupy.
- Te pieniądze nie pójdą na marne (laureaci dostali po 1000 euro – przyp. red.) – potrzeba nam uzupełnić stroje. Niewykluczone, że trzeba będzie poszukać sponsora, ale przed dwadzieścia lat ludzie dobrej woli nam pomagają. Bez nich zespół nie mógłby istnieć – mówiła kierownik grupy Wanda Pych.
Podkreślała wsparcie ze strony władz gminy Wyszków i powiatu. Dla zebranych zaintonowała „Sto lat”.
Wśród nominowanych byli też: dziennikarka, autorka publikacji m.in. o tematyce historycznej Elżbieta Szczuka, prezes Klubu 2012, od lat organizujący w Wyszkowie festiwal piosenki Andrzej Rębowski, chór parafialny w Długosiodle.
W sporcie jedyną nominowaną była młoda lekkoatletka Magdalena Oczkowicz (więcej na jej temat piszemy na stronie 16).
Za działalność społeczną nagrodę dostało Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Dla jednego uśmiechu” z Brańszczyka organizujące m.in. kolonie, turniej ringo, zbierające fundusze na inne działania skierowane do niepełnosprawnych. Odebrała ją prezes Katarzyna Bloch. Nagrody nie dostali nominowani: Danuta Deptuła (kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”), Jerzy Sadkowski (działacz społeczny zaangażowany m.in. w działalność Bractwa Kamienieckiego), Zygmunt Krawczyk (projekt „Profilaktyka a Ty”) oraz druh Andrzej Urbaniak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku, który w listopadzie ubiegłego roku uratował tonącego w Bugu człowieka. Ten ostatni dostał jednak nagrodę specjalną od starosty, w uznaniu za jego odwagę i ofiarność.
Tego wieczoru goszczący na gali wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk wręczył swoje wyróżnienie przyznane rolnikowi z Gulczewa Stanisławowi Mościckiemu.
Wydarzenie było też dla starosty okazją do podziękowania ks. Waldemarowi Krzywińskiemu, który po ponad dziesięciu latach posługi w Wyszkowie, decyzją biskupa, przechodzi do Łap.
W drugiej części wieczoru wystąpili muzycy z Teatru Muzycznego w Łodzi.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Wanda, w dniu 13.02.2013 r., godz. 20.03
Zaczynam odzyskiwać wiarę w powiat. Jeśli doroczne nagrody "Zaczyn", nie są uwikłane w politykę, to wszystko wydaje się być całkiem miłą inicjatywą. Serdecznie gratuluję zwycięzcom.
Dodane przez Jacek, w dniu 13.02.2013 r., godz. 20.25
Taaa ze dwa lata temu była straszna sieczkarnia pod brańszczykowski elektorat.
Dodane przez Matka Polka, w dniu 13.02.2013 r., godz. 20.58
Co w tym towarzystwie nominowanych robią "Hieny", czy kapituła zeszła na psy?
Dodane przez Zdzich, w dniu 14.02.2013 r., godz. 00.29
To miał być superRock SuperCioci wraz z tytułam "Hiena Roku", nagroda "Zaczyn" (kultura osobista). Publicystyka stosowana. Nabrałem wiary jak Wanda w zdrowy rozsądek szanownego kolegium.
Dodane przez bebe, w dniu 14.02.2013 r., godz. 09.25
Gratulacje dla tych co "Za czyn" otrzymali. Szczególnie dla Pana Czapskiego. Ostrożna jednak jestem z mówieniem o zdrowym rozsądku, zwłaszcza przewodniczącego szanownej kapituły.
Dodane przez ptak, w dniu 14.02.2013 r., godz. 10.30
"Werdykt kapituły odczytał jej przewodniczący Zdzisław Bocian" - wydukał chyba. Nawet nie potrafił przeczytać z kartki nominowanych bez bełkotania i pomyłek. Język się plątał, chyba procenty przeszkodziły :)
Dodane przez Wlad, w dniu 14.02.2013 r., godz. 11.06
Wiesław Czapski. Jego wyróżnienie traktuję jako podsumowanie całokształtu jego dokumentującej działalnośći ponieważ, jeżeli chodzi o miniony rok, nie miał na swoim koncie jakiś specjalnych dokonań. Ogólnie jak najbardziej zasłużona nagroda. Gratulacje i dużo zdrowia panu Czapskiemu. Szczuce się nie fartnęło... (kultura?)
Dodane przez **, w dniu 14.02.2013 r., godz. 12.22
Przypomniał mi się komentarz z poprzedniego roku pod art. "Za czyn" w Nowym Wyszkowiaku. Błyszczący błyszczy dalej. Dalej na nagrodę czeka. Zestarzał się trochę, zmarniał. Nic z jego arogancji nie ubyło. Dalej hardy i pewny siebie. Czeka na wyższą posadkę i zrobi wszystko, by władcą powiatu zostać. Przyzwolenie na jego wiecznie chwiejny krok woła o pomstę do nieba.
Za czyn - wariacje.
Dodane przez ****, w dniu 14.02.2013 r., godz. 14.48
"Werdykt kapituły odczytał jej przewodniczący Zdzisław Bocian" - A dlaczego nie Zdzisław Damian Bocian? A dlaczego on? Pewnie za całokształt. Nie podoba mi się Bocian. To maruda jest. Nie lubi siatkówki, pewnie piłka za szybka jest dla niego. Mieszka na Gulczewie ale tam zlikwidowali szkołę wiejską. Dlaczego Zdzisław Damian nie założył komitetu obrony szkoły? Może Wróbel i Nowosielski mu nie pozwolili. A tak to on fajny jest , niekiedy się uśmiechnie ale nie jest to pełny uśmiech. Taki zadziorny, taki uparty. Nie lubił Sobczaka i Sobczak nie lubił jego, nie lubili się wzajemnie. Czyli 14 luty to nie jest ich dzień. Zdzisław Bocian jest ciągle w biegu, jak nie biegnie to jeździ, porusza się więc szybko. Ale raz przystanął, zamyślił się, puścił oko jak Pomysłowy Dobromir i poszedł dalej. Czyżby Zdzisław Damian Bocian zasługiwał na "Za czyn". Pewnie w każdej kategorii może być nominowany. Ale jest przewodniczącym więc pewnie nie mogą go nominować bo to byłoby kolesiostwo. Ale może za całokształt otrzyma super "Za czyn" Ale jeszcze takiej nagrody zapisanej nie ma. Może taką nagrodę do konkursu wprowadzić. Tylnymi drzwiami, żeby nie wiedział, bo jak się dowie to może taką nagrodę zablokować, bo nie będzie wiedział, że to dla niego. Bo pomyśli pewnie dla Jastrzębskiego a nie dla niego. Ale może postąpi inaczej, bo nikt nie wie co on zrobi. Strasznie pracować z Zdzisławem Damianem Bocianem bo jest nieprzewidywalny. Kropka.
Dodane przez O.N.A., w dniu 14.02.2013 r., godz. 19.11
Na czym polega sukces takich ludzi? Czy wynika to z pozycji w partii, jego profesjonalizmu i umiejętności, z wiedzy, którą mógłby wykorzystać przeciwko oponentom?
Dodane przez bebe, w dniu 14.02.2013 r., godz. 19.30
Czy on odniósł sukces? Według mnie nie. Miarą sukcesu jest m.in. szacunek ludzi. On szacunku nie ma. Nie wiem jaką ma pozycję w partii, chyba jest zwykłym pionkiem.
Dodane przez O.N.A., w dniu 14.02.2013 r., godz. 20.03
Miałam na myśli to, że jednak zajmuje fotel wicestarosty. Jakbyśmy tego nie taktowali to tym bardziej dla pionka jest to sukces. Pensja, władza itd.
Dodane przez Jan4P, w dniu 15.02.2013 r., godz. 09.02
Urzędnik, który cieszy się szacunkiem ludzi, to sukces. Pewnie tak jest, ale taki szacunek powinien być normą, a nie jakimś wyjątkiem, że trzeba to nazywać sukcesem. Wielu urzędników doskonale wywiązuje się ze swoich zadań i na pewno cieszą się uznaniem.
Dodane przez bebe, w dniu 15.02.2013 r., godz. 09.31
Jeśli dla kogoś sukces to władza to współczuję. Jeśli miarą sukcesu są pieniądze, to nie jest dobrze. Władza i pieniądze stanowią satysfakcję ale nie sukces. Wystarczy oświadczenia majątkowe przeanalizować aby zobaczyć, że on pieniędzy nie ma. Być może w kolejnej kadencji nie będzie miał stanowiska. Zostanie z długami, bez stanowiska, bez szacunku ludzi - gdzie w tym jest sukces?
Dodane przez Kong, w dniu 15.02.2013 r., godz. 09.45
Tak p.Janie, ale ten człowiek o zaciętej minie, do nich nie należy
Dodane przez Kong, w dniu 15.02.2013 r., godz. 09.52
Dziś wszystko na psy zeszło, a sukces odbiera się jako władza, pozycja, pieniądze (jak ich nie ma, to dla ratowania wizerunku, zaciąga się kredycik np. karnawałowy), wypaśna fura (kredyt), prace (w sektorze dla wybranych kolegów w budżetówce). Wakacje w Tunezji. Bebe ma rację, że gdy zabraknie Władzy wszystko się sypie, pozycja, stanowisko, wakacje... Zostają kredyty i brak szacunku.
Who is who ?
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 15.02.2013 r., godz. 13.33
Z szacunku dla czytelnikow i dla nagrodzonych wypadalo by napisac kto jest kto na tym zdjeciu. Domyslam sie tylko, ze ten pan w mundurze to druh Andrzej a ktoras z tych pan po prawej to lekkoatletka Magdalena. ( ze wskazaniem na ta w rozowych szpilkach ).
Dodane przez Ken, w dniu 15.02.2013 r., godz. 16.50
Pan Zdzisław Bocian pierwszy z lewej. Druh Andrzej drugi, Justyna Garbarczyk trzecia, Bogdan Pągowski czwarty. Dalej Wanda Pych, Kasia Bloch, Magdalena Oczkowiz, Wiesław Czapski.
do Ken
Dodane przez bebe, w dniu 16.02.2013 r., godz. 11.56
Pan Zdzisław, druh Andrzej. A dlaczego uciekły tytuły grzecznościowe reszty nominowanych? Może się czepiam, ale jeśli w tym samym komentarzu kilka nazwisk wymieniamy, to albo wszędzie piszemy Pan/Pani albo każdemu na Ty walimy. Chyba, że zależy nam na szczególnym wyróżnieniu jednej osoby. Oby nie.
Dodane przez Ken, w dniu 16.02.2013 r., godz. 14.14
Wymienienie przy imieniu nazwiska nie jest "waleniem" na Ty. Jest "z imienia i nazwiska", Z "Panem" Bocianem tak jokoś wyszło.
gratulacje
Dodane przez motylek, w dniu 16.02.2013 r., godz. 14.56
Szczere gratulacje dla wszystkich! Pozdrawiam organizatorów, bardzo miła inicjatywa!
Dodane przez Stasio, w dniu 17.02.2013 r., godz. 20.59
Wszystko dobrze i pięknie cacy, tylko ta kapituła jest taka kolesiowo podejrzana, taka mała sitwa pslowa
Zasady nadal są chore
Dodane przez ka78, w dniu 18.02.2013 r., godz. 19.35
Te nagrody po za pieniężnym "wkładem", nigdy nie będą miały wiekszej wartości ponieważ zasady ich przyznawania i kapituła są rodem z PRLu. Od lat ciąży nad tym koniunkturalność związana z wyborami oraz uznaniowość grona "ekspertów" od: promocji, kultury, sportu itd.
Dodane przez Wanda, w dniu 19.02.2013 r., godz. 19.55
Tym bardziej, że są to nagrody fundowane nie z pieniędzy prywatnych starostów a publiczne. Zasady przyznawania sa mętne, a pozostawianie decyzji tak wąskiej i upolitycznionej kapitule jest mało demokratyczne.
Dodane przez ptak, w dniu 19.02.2013 r., godz. 22.43
Jakiej kapituły? Przecież to "facet z dziobem" wybrał. Tylko on się nie myli, taka z niego alfa i omega :)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl