Młodzieżowcy zagrali w turniejach

(Zam: 31.01.2013 r., godz. 10.30)

Młodzieżowe zespoły Bugu Wyszków, z rocznika 2001 trenera Mariusza Szajczyka oraz rocznika 2000 trenera Marka Zalewskiego, wystąpiły w dwóch turniejach towarzyskich.

Podopieczni trenera Zalewskiego wystąpili w turnieju ,,KS Wesoła Indoor Cup” w Warszawie. W fazie grupowej turnieju wyszkowianie zremisowali 0:0 z zespołem KS Wesoła oraz 2:2 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Takie wyniki pozwoliły im na awans do ćwierćfinału. W tej fazie Bug pokonał drużynę Orły Halinów 2:0. W półfinale wyszkowianie ulegli po zaciętym meczu rówieśnikom z zespołu Marcovia Marki 0:1. W ,,małym finale”, nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, pokonali Perły Złotokłos 2:1 i znaleźli się na najniższym stopniu podium turnieju.
Bug: Szymon Drobot, Dominik Penkul, Filip Bućko, Adrian Borkowski, Karol Ciach, Błażej Grabowski, Wiktor Młynarski, Mateusz Paź, Patryk Prachnio, Piotr Srokowski.
Trener: Marek Zalewski.
Zespół z rocznika 2001, który jest prowadzony przez trenera Mariusza Szajczyka, wystąpił w turnieju ,,Orzeł Zielonka Cup”. W rozgrywkach grupowych Bug pokonał Mazovię Mińsk Mazowiecki 1:0 (po bramce Aleksandra Wyszyńskiego), Dolcan Ząbki 1:0 (po bramce Macieja Czabaja) oraz Jagiellonię Białystok 1:0 (po bramce Aleksandra Wyszyńskiego). Wyszkowianie ulegli 0:2 Pogoni Siedlce oraz w tym samym stosunku bramkowym Orłom Zielonka. W rezultacie wyszkowianie zajęli trzecie miejsce w grupie, dzięki któremu zakwalifikowali się do walki o 5. miejsce w turnieju. W pierwszym starciu podopieczni trenera Szajczyka zremisowali 0:0 z Dragonem Bielany, wygrali jednak konkurs rzutów karnych (2:1). W decydującym o piątej lokacie meczu, wyszkowianie ulegli jednak 0:2 z Jagiellonią i ostatecznie uplasowali się na 6. miejscu w całym turnieju.
Bug: Tomasz Czyż, Łukasz Deluga, Jakub Wronkowski, Maksymilian Jasiński, Szymon Księżnik, Mateusz Sztorc, Jakub Rogalski, Aleksander Wyszyński, Szymon Andrzejewski, Wiktor Wiśniewski, Wiktor Skoczylas, Maciej Czabaj.
Trener: Mariusz Szajczyk.
Zawodnikom obydwu zespołów gratulujemy uzyskanych wyników, jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów.