Camper najlepszy w Siedlcach

(Zam: 09.01.2013 r., godz. 10.30)

W sobotę 5 stycznia w Siedlcach rozegrany został IV Noworoczny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Trofeum zgarnął Camper Wyszków, który w pokonanym polu pozostawił podczas turnieju swoich ligowych rywali, Pekpol Ostrołęka i KPS Jadar Siedlce.

Camper Wyszków wziął udział w siedleckim turnieju wykorzystując przerwę w rozgrywkach I ligi siatkarzy. Oprócz wyszkowskiej drużyny w rywalizacji wzięły udział zespoły Pekpolu Ostrołęka, KPS-u Jadar Siedlce i Trójki Międzyrzec Podlaski. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie pary półfinałowe. W pierwszej gospodarze zmierzyli się z drugoligową Trójką. Siedlczanie bez większych problemów pokonali wyraźnie słabszego rywala 2:1 – 25:16, 25:19, 23:25 – (szkoleniowcy obu zespołów umówili się, że bez względu na wynik mecz potrwa trzy sety).
Na o wiele wyższym poziomie stał drugi półfinał, w którym Camper Wyszków zmierzył się z Pekpolem Ostrołęka. Mecz obfitował w liczne zwroty akcji. Po triumfie w wyrównanym pierwszym secie, Camper przegrał dosyć wyraźnie dwie kolejne partie. W czwartej odsłonie wyszkowianie podnieśli się jednak z kolan i dzięki zwycięstwu 25:19 doprowadzili do tie breaka. W decydującym starciu obie ekipy długo toczyły wyrównany bój. W drugiej fazie partii ,,piąty bieg” w polu zagrywki włączył jednak Łukasz Kaczorowski. Wyszkowski atakujący rozbił rywali potężnymi serwisami, a Camper ostatecznie wygrał 15:8, a tym samym 3:2 w całym meczu. Tym samym wyszkowska ekipa udanie zrewanżowała się rywalom za niedawną przegraną ligową w Ostrołęce (wtedy z kolei 3:2 triumfował Pekpol).
Camper Wyszków – Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:23, 16:25, 20:25, 2519, 15:8)
Camper: B. Zrajkowski, S. Wójcik, K. Kacprzak, D. Szulik, M. Główczyński, Ł. Kaczorowski, T. Knasiecki (libero), a także: I. Kozłowski, K. Woroniecki, D. Zalewski, M. Pruski, J. Obrębski (libero).
W meczu o trzecie miejsce Trójka Międzyrzec Podlaski musiała ponownie uznać wyższość I-ligowca, tym razem przegrywając 1:2 (22:25, 15:25, 25:20) z Energą Pekpol Ostrołęka.
W finałowym starciu natomiast kibice mogli obejrzeć mazowiecki klasyk, do rangi jakiego mogą już z pewnością uchodzić mecze pomiędzy Jadarem Siedlce a Camperem Wyszków. Po pierwszych trzech setach wyszkowianie, tak jak w meczu z Pekopolem, byli zmuszeni gonić wynik. Na szczęście powtórzył się półfinałowy scenariusz. Podopieczni trenerów Sucha i Chrzczonowskiego w końcówce przejęli inicjatywę i ostatecznie pokonali gospodarzy turnieju 3:2. Warto wspomnieć, że podczas tego spotkania na boisku po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się Paweł Kaczorowski. Starszy z dwóch występujących w Camperze braci, który wraca po kontuzji, zaprezentował całkiem niezłą grę zarówno w elemencie ataku, jak i w przyjęciu. Napawa to optymistycznie przed zbliżającymi się wielkimi krokami spotkaniami I ligi siatkarzy. O dwa miejsca ,,na przyjęciu” będzie w tym momencie w Camperze rywalizować aż pięciu zawodników.
KPS Jadar Siedlce – Camper Wyszków 2:3 (25:22, 23:25, 25:19, 22:25, 11:15)
Camper: K. Woroniecki, P. Kaczorowski, I. Kozłowski, D. Zalewski, W. Świrydowicz, M. Pruski, J. Obrębski (libero), a także: T. Knasiecki (libero), M. Główczyński, Ł. Kaczorowski, D. Szulik.
Zwycięstwo nad gospodarzami pozwoliło Camperowi wywalczyć główne trofeum zawodów – Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Wyszkowskim siatkarzom gratulujemy sukcesu, a wszystkich kibiców zapraszamy na kolejny mecz ligowy Campera, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (12 stycznia) w hali WOSiR w Wyszkowie. Podopieczni trenera Sucha podejmą Energetyk Jaworzno. Początek o godzinie 18.00.