Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Grała WLPS

(Zam: 02.01.2013 r., godz. 10.30)

W soboty, 22 oraz 29 grudnia, w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrane zostały spotkania odpowiednio IV i V kolejki Wyszkowskiej Ligi piłki Siatkowej. W najciekawszym spotkaniu kolejek, PTM Fitland pokonał Rybno 2:1.

W sobotę 22 grudnia rozegrane zostało tylko jedno spotkanie ligowe. Powodem takiego stanu rzeczy było przesunięcie meczu pomiędzy HIPOL BZ WBK a GYM4U Revival na kolejny tydzień oraz niespodziewany walkower, jaki za planowany mecz z Rybnem otrzymał X Team. Jego powodem była zbyt mała liczba zawodników, która stawiła się na placu gry w barwach Rybna (przypomnijmy, że wymagane są cztery osoby).
W jedynym rozegranym tego dnia meczu, Grzmoty spotkały się z reprezentacją I LO Norwid Wyszków. Bardzo silna drużyna licealistów nie dała rywalom najmniejszych szans. Zwycięstwa w poszczególnych setach, odpowiednio do 10 i 8 dały LO wygraną 2:0.
Dużo więcej emocji towarzyszyło V kolejce, rozegranej tydzień później. W pierwszym spotkaniu GYM4U Revival zmierzył się z HIPOL BZ WBK. W pierwszym secie oba zespoły toczyły początkowo wyrównaną walkę. W środkowej fazie partii na kilkupunktowe prowadzenie wyszedł zespół GYM4U i dzięki konsekwentnej grze utrzymał je do końca, wygrywając ostatecznie do 21. Podobny przebieg miała druga odsłona. Revival powtórzył wynik 25:21 i tym samym zgarnął komplet punktów do ligowej tabeli.
Siatkarze GYM4U pozostali po pierwszym meczu nadal na parkiecie, by tym razem rozegrać spotkanie z I LO Norwid Wyszków. Drużyna licealistów okazała się bardziej wymagającym rywalem, w dodatku siatkarzom Revivalu dawało się już w pewnością we znaki zmęczenie. Początek pierwszego seta należał zgodnie z oczekiwaniami do Norwida. GYM4U obudziło się w jego środkowej fazie, nieco niwelując przewagę rywali. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa, ostatecznie I LO triumfowało do 20. Jeszcze bardziej zacięta była druga partia. Tym razem o zwycięstwie zadecydowała sama końcówka, którą wygrali reprezentanci Norwida do 23, tym samym triumfując 2:0 w całym meczu i pozostając po pięciu kolejkach nadal niepokonanymi w lidze.
Drugim zespołem ligi, który nadal nie przegrał meczu jest X-Team. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu w V kolejce podejmowała tegorocznych debiutantów, drużynę Grzmotów. Zdecydowani faworyci nie zawiedli i nie pozostawili rywalom większych złudzeń. Spotkanie zakończyło się 2:0 (25:13, 25:4).
Ostatnie sobotnie spotkanie niespodziewanie okazało się najbardziej zacięte w całej kolejce. Obrońcy mistrzowskiego tytułu z poprzedniego sezonu, PTM FITLAND, zmierzyli się w nim z siatkarzami Rybna. Drużyna z nadbużańskiej miejscowości, która tydzień wcześniej została ukarana walkowerem, tym razem wystawiła pełny skład i postawiła rywalom bardzo ciężkie warunki. W pierwszym secie, po początkowych wymianach, PTM zaczął cyklicznie budować swoją przewagę punktową. Drużyna Rybna nie zdołała przełamać dominacji rywali i ostatecznie uległa 20:25. Druga odsłonę reprezentanci Rybna zaczęli jednak od niespodziewanie mocnego uderzenia. Po kilku minutach gry PTM przegrywał już siedmioma punktami. Rybno wykorzystało tę zaliczkę i mimo pogoni rywala, zdołało wygrać całą partię 25:22. O ostatecznym wyniku miał, więc zadecydować jedyny w tej kolejce tie break. Jego początek ponownie należał do siatkarzy Rybna, którzy prowadzili już czterema punktami. PTM w końcówce wrzucił jednak wyższe obroty i ostatecznie wygrał 15:12.
W niedzielę 30 grudnia zostały rozegrane mecze szóstej ligowej kolejki. Relację z nich przedstawimy w następnym numerze naszego tygodnika.