Menu górne

Dziś jest 14 listopada 2019 r., imieniny Włodzimierza, Wawrzyńca

Wznowiono zajęcia w „Hutniku”

Ikona
(Zam: 28.11.2012 r., godz. 10.30)

W poniedziałek 26 listopada po przerwie wznowiono stałe zajęcia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Prace jeszcze trwają, termin zakończenia przesunięto do końca grudnia.

Modernizacja ośrodka była prowadzona na kilku poziomach, nie tylko wstawiono okna, odnowiono ściany i podłogi wewnątrz, zamontowano nowe oświetlenie. Wybudowano również system klimatyzacyjny, obejmujący cały budynek, zamontowany zostanie nowy system nagłośnienia i oświetlenia sali widowiskowej. Zdecydowano o przeniesienie przedmiotów z gabloty, mieszczącej się na pierwszym piętrze, do pokoju obok. Powiększona w ten sposób powierzchnia holu daje większe, nowe możliwości. Na piętrze galeria zyskała odnowiony wygląd, profesjonalne oświetlenie, typowe dla tego typu wnętrz, służy do punktowego oświetlania dowolnych miejsc na ścianach. W sali kameralnej kotary osłaniające szklaną ścianę, zastąpiono zabudowaną ścianą, szklane drzwi prowadzące na podwórko, będą wymienione na pełne. W tej sali dawne fotele po odnowieniu pozostaną. Wszystkie okna i drzwi zewnętrzne zostały wymienione. Jedną z poważniejszych prac jest montaż klimatyzacji, należało wybudować system kanałów i zakupić nowe urządzenia, planowane wstępnie koszty to niecały milion zł. Sala widowiskowa jest wyposażona w najważniejsze elementy sceniczne, trzeba dokładnie posprzątać, żeby usunąć kurz, położyć podłogę i zawiesić materiały. Jest już duży, zwijany elektrycznie ekran, scena jest gotowa. Znikną drewniane, dostawiane schody, będą z lewej strony sceny (tam, gdzie były dawniej), z prawej strony wybudowano wjazd dla wózków. Jeśli chodzi o fotele, dostawca jest wybrany, jednak trudno stwierdzić, kiedy będą. Nie wiadomo, czy w tym roku zdąży je dostarczyć, jednak ich wymiana nie była w projekcie i montaż nie musi być wykonany w tym terminie. 20 stycznia odbędzie się duża impreza i wtedy muszą już być na miejscu.
W specyfikacji na sprzęt nagłaśniający przeznaczono 120 tys. zł, choć to akurat w stosunku do całości kosztów nie jest drogie. Nagłośnienie będzie spełniało wymogi profesjonalnych zespołów, które wcześniej choćby chciały wystąpić, nie mogły, bo sprzęt nie odpowiadał. Poprzednie liczyło sobie ok. 15 lat. Wymieniono najważniejsze rzeczy, pozostaną np. kolumny, które stały na scenie.
Koszty ujęte w planie zmieniły się, niektóre prace okazały się tańsze, oszczędności wykorzystano m.in. na pomalowanie elewacji, ocieplenie fundamentów (czego pierwotny plan nie ujmował). Prace podzielono na trzy części, odbyły się trzy przetargi. Prace budowlano-remontowe wykonuje Firma Handlowo-Usługowa „Gotolet” Joanny Trzaski z Tłuszcza (1 482 774,22 zł), modernizację nagłośnienia wykona firma Romax Romana Jastrzębskiego z Wyszkowa (99 800 zł), oferty w przetargu na modernizację oświetlenia (dojdą m.in. reflektory, stroboskop, mikser do świateł) można było składać do 26 listopada. Fotele do sali widowiskowej dostarczy białostockie Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Szkół „Cezas” (166 652,70 zł).
W przyszłym roku planuje się uporządkować teren wokół ośrodka, parking, nowe nasadzenie. Ważną rzeczą jest instalacja monitoringu, jednej lub dwóch kamer podpiętych do monitoringu miejskiego, które obejmowałyby teren szkolny i przedszkola. Dyrektor Mariusz Kowalski twierdzi, że w przyszłości warto by rozbudować ośrodek. Brakuje sal dydaktycznych na zajęcia, bez tego nie można poszerzać działalności. Przychodzą osoby z nowymi pomysłami, ale nie ma możliwości lokalowych.
E.E.

Komentarze

Dodane przez Bożena, w dniu 28.11.2012 r., godz. 22.43
Czytajac o tych oknach, można by pomyśleć, że wymienili wszystkie...
Dodane przez Wlad, w dniu 28.11.2012 r., godz. 23.43
Wszystkie od strony torów. Kilkanaście i małe, przednia elewacja po staremu, a tył małych okienek od żłobka ma już chyba parę lat.
Dodane przez Samson, w dniu 29.11.2012 r., godz. 09.02
Gdzie ja mógłbym porównać te zakładane plany z tym co się teraz mówi? Napewno o planach pisały gazety. W wolnej chwili porównam, bo wydaje się, że ktoś tu mocno zaklina rzeczywistość.
modernizacja
Dodane przez Jan, w dniu 29.11.2012 r., godz. 12.32
proszę o informację co wchodzi w skład modernizacji nagłośnienia za kwotę 99800 zł ??? Czy po prostu Roman ponownie kosi nasze miasto na kasę... Bo ceny za obsługę techniczną imprez ma z kosmosu, a nikt z urzędu tego nie kontroluje. Lokalny monopolista czy układ???
Dodane przez hmmm, w dniu 29.11.2012 r., godz. 12.36
Nie ma sal dydaktycznych ? Może wykorzystać te hotelowe Wosiru? Przecież to też gminne.
Dodane przez O.N.A, w dniu 29.11.2012 r., godz. 12.51
Też wydaje mi się, ze obiecywane było dużo więcej. Ile to kosztowało?
Dodane przez Antoni, w dniu 29.11.2012 r., godz. 17.21
Z tym stadionem to święta prawda, nic nie usprawiedliwia takiej "kreatywności". Lepiej już tanie TBS dla młodych ludzi budować. Szczęść Boże
Dodane przez Zdzich, w dniu 29.11.2012 r., godz. 21.47
Na stadionie niema bieżni, skoczni. Dziś to obiekt prawie zapomiany. Turniejami 6 tek robi się z pół rocznej statystyki. Nie stadionu nam brakuje a sportowców.
Dodane przez poznaj_prawdę, w dniu 29.11.2012 r., godz. 23.41
Żeby choć raz został wydrukowany kosztorys wszystkich rocznych imprez w Wyszkowie, to wielu mieszkańców ruszyłoby z widłami i taczkami do Urzędu. Ale to nigdy się nie zdarzy, bo żadna gazeta nie odważy się tego wydrukować. Panie Janie, to Pan nie wiedział, że bez układu nie ma nic ?
Dodane przez Pipi, w dniu 30.11.2012 r., godz. 09.48
Ile się wydaje to jedna strona medalu. Oferta jest bogata, ale nie są to porywajace wydarzenia
Dodane przez ken, w dniu 30.11.2012 r., godz. 10.32
U nas się uważa, że kilka gotowców sprosta oczekiwaniom tej wymagajacej publiczności. Który z nich został "Imprezą roku" ?
Dodane przez Chruszczow, w dniu 30.11.2012 r., godz. 14.56
Impreza roku: "Dni Wyszkowa n/Wołgą"
Dodane przez Golem, w dniu 30.11.2012 r., godz. 16.13
Czekamy może PiS coś zrewiduje.
Dodane przez Bożena, w dniu 30.11.2012 r., godz. 19.10
Pis w Wyszkowie jest dobry jedynie w zasiadaniu w rewizyjnych albo nadzorczych komisjach
Dodane przez Jan4P, w dniu 30.11.2012 r., godz. 22.40
PiS wie wszystko co trzeba, ale to wiedza nie dla nas, zwykłych zjadaczy chleba. Tak wielka PO-lityka zawędrowała pod strzechy - na POwiaty. Niema ta władza opozycji. Niedobrze
Pozdrowienia dla ks. Duszkiewicza
Dodane przez Jan4P, w dniu 01.12.2012 r., godz. 10.02
Parafianie i sympatycy nękanego za kazanie ks. Tomasza Duszkiewicza z Sadownego, będą pikietowali przed komisariatem w Łochowie. To tam pracują policjanci, którzy interweniowali w sprawie patriotycznej homilii - podają niezależne media.
Dodane przez Antoni, w dniu 01.12.2012 r., godz. 12.08
Wyszków pozdrawia ks. Tomasza Duszkiewicza. Widziałem artykuł, gdzie ze sprawy tłumaczyła się rzecznik węgrowskiej komendy powiatowej. Szczęść Boże.
Dodane przez poznaj_prawdę, w dniu 03.12.2012 r., godz. 11.48
Oferta bogata jest, ale niech wydrukują ją np. tu a ludzie niech powiedza, ze ich to ciekawi. Oczywiscie z kosztorysem imprezy obok. Bo tez mi impreza - Cala Polska biega - 1000 osob, skoro wszyscy to spedzone dzieci ze szkol. Albo te szostki, czy tam już siodemki, gdzie conajmniej 1/4 zawodnikow jest w stanie zmienionej swiadomosci. I widzi to i sedzia i wiedza o tym w Wosirze. Nie wierzycie?, to przyjdzcie wiosna na trybuny Wosiru a zobaczycie jak wyglada impreza sponsorowana przez Burmistrza i nadzorowana przez p. Jole z Wosir. Na obiekcie jest zakaz picia alkoholu a co sie dzieje na nim gdy zapadnie zmrok ? Tez najlepiej sprawdzic. Biegam regularnie na tej pseudo biezni i niejednokrotnie zdarzalo sie, ze slyszalem bite butelki . Zreszta szklo na trybunach po takiej nocy tez widzialem. I co z tego, ze pracownicy chodza codziennie i sprzataja. A podobno ochrona jest w Wosirze. Wszystko smiechu warte jak popatrzy sie na ogol tego co dzieje sie w Wyszkowie. PiS cos zmieni? Chyba jestescie slepi i gusi na to co PiS robi. Niewazne w jakiej partii sa ludzie, wazne jakimi sa ludzmi !
Dodane przez Antoni, w dniu 03.12.2012 r., godz. 17.35
Wiele tu padło gorzkich słów prawdy. To pokuta tej całej statystycznej manii sporzadzania rocznych raportów dzialalnosci. Dzieją się cuda frekwencyjne, a że coraz mniej ludzi uczestniczy w tych imprezach, to widzi każdy. Szczęść Boże
Dodane przez Parafianie, w dniu 03.12.2012 r., godz. 18.39
W imieniu ks. Duszkiewicza, mieszkańcy Sadownego, Łochowa i okolic dziekują członkom Wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej za osobiste poparcie naszego niedzielnego protestu. Serdecznie pozdrawiamy Wyszków.
DO poznaj_prwdę g. 11.48
Dodane przez Grześ, w dniu 05.12.2012 r., godz. 11.27
Dlatego dziś te całe szustki omijane są z daleka przez normalnych ludzi. Mecze z udziałem Skuszewa są hańbą dla wszystkich. Organizatorów, sędziów, uczestników i burmistrza, pod którego patronatem jest ta patologia organizowana.
Dodane przez U52, w dniu 05.12.2012 r., godz. 14.07
Szustki piłkarskie są jednym wielkim dziadostwem pod patronatem burmistrza. Nie zachęcam do pójścia na mecz np. z dziewczyną czy dzieckiem
Dodane przez Zdzich, w dniu 05.12.2012 r., godz. 17.03
Szóstek Grześ, szóstek !!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl