Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Czarni lepsi od Campera

(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

Przegraną 0:3 zakończył się sobotni mecz Campera Wyszków przeciwko Czarnym Radom. Swój zdecydowany triumf rywale zawdzięczają w największej mierze bardzo mocną zagrywką, którą przez cały mecz nękali wyszkowskich przyjmujących.

Spotkanie VII kolejki rozgrywek I ligi siatkówki mężczyzn zostało rozegrane w sobotę 17 listopada w Radomiu. Przy głośnym dopingu kibiców, którzy wypełnili radomską halę sportową po brzegi (na trybunach stawiło się również około 90 fanów z Wyszkowa) obie ekipy zaczęły starcie, określane jako mazowieckie derby. Od początku pierwszej partii na parkiecie przeważali miejscowi. Począwszy od stanu 2:2, radomianie rozpoczęli proces cyklicznego zwiększania swojej przewagi punktowej. W ekipie Czarnych świetnie funkcjonowała zagrywka. Silne serwisy z wyskoku odrzuciły drużynę Campera od siatki. Radomianie podbijali słabe ataki wyszkowian z trudnych piłek i wyprowadzali skuteczne kontry. Ostatecznie w pierwszym secie Czarni wygrali 25:16.
W drugiej partii Camper postawił Czarnym twardsze warunki. Początek był bardzo wyrównany, jednak w środkowej fazie seta gospodarze zaczęli coraz wyraźniej ,,odjeżdżać”. Gdy wydawało się, że powtórzy się scenariusz z pierwszej partii, wyszkowianie nieoczekiwanie podnieśli się w końcówce i po bloku na Robercie Pryglu zdobyli kontakt z rywalami (22:23). Ostatnie akcje należały jednak do radomian, którzy wykorzystali już pierwszą piłkę setową i wygrali 25:22.
W trzecim secie wyszkowianie nie zdołali podnieść się z kolan. Wyrównany był jedynie początek, od stanu 6:5 nieprzerwanie dominowali gospodarze. Po kolejnych mocnych zagrywkach radomianie ostatecznie wygrali trzeciego seta 25:18, a tym samym całe sobotnie starcie 3:0.
Czarni Radom – Camper Wyszków 3:0 (25:16, 25:22, 25:18)
Camper: K. Woroniecki, I. Kozłowski, L. Kaczorowski, M. Główczyński, S. Wójcik, M. Pruski, T. Knasiecki (libero), a także: D. Zalewski, W. Świrydowicz, D. Szulik, J. Obrębski (libero).
Przegrana 0:3 kosztowała zespół trenera Jana Sucha spadek na szóste miejsce w tabeli rozgrywek I ligi. Najbliższa szansa na poprawienie swojego dorobku punktowego, ekipa Campera będzie miała już w najbliższą sobotę (24 listopada). O godzinie 18.00, w hali WOSiR w Wyszkowie rozpocznie się starcie Camper Wyszków – Keczanin Kęty. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
AZS UAM Poznań – Pekpol Ostrołęka 2:3
MKS Będzin – Energetyk Jaworzno 3:0
Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 3:1
Stal Nysa – Jadar Siedlce 1:3
Kęczanin Kęty – Ślepsk Suwałki 3:1