Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 15 grudnia 2018 r., imieniny Celiny, Edyty

Świadectwo zwycięskiej miłości

Ikona
(Zam: 07.11.2012 r., godz. 10.30)

Pary małżeńskie z gminy Rząśnik świętowały 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji 25 października odbyła się msza, a potem uroczystość w Restauracji „Sonata”. W uroczystości wzięli też udział małżonkowie obchodzący diamentowe gody.

Mszę celebrował proboszcz parafii Rząśnik ks. Andrzej Latkowski. Jubilatom towarzyszyły rodziny, sołtysi, radni, wójt Paweł Kołodziejski, jego zastępca Janusz Wultański, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Soliwoda, sekretarz Karol Kołakowski, skarbnik Bożena Koch i in.
Podczas mszy wystąpił pochodzący z gminy Rząśnik śpiewak, solista Teatru Wielkiego-Opery Narodowej Ryszard Morka. Na zakończenie proboszcz podarował małżonkom dyplomy i kalendarze.
W „Sonacie” gości witał Sławomir Pierzynowski. Po wspólnie spędzonych ze sobą latach jubilaci podziękowali sobie za miłość, przywiązanie, opiekę, a także obiecali sobie, że będą robić wszystko, aby ich małżeństwo było nadal szczęśliwe. Usłyszeli też marsz weselny.
- Pół wieku temu zdecydowaliście się na tworzenie tej niezwykłej więzi, wspólnej drogi. Poszliście nią, trzymając się za ręce i nigdy nie puściliście tego małżeńskiego uścisku – mówił wójt Paweł Kołodziejski. – Dlatego dotarliście do dalekiej stacji o nazwie „Złote Gody”. Chociaż przebyliście długą podróż, wiele jeszcze przed wami. Życie bowiem jest długie i ciekawe, gdy ma się je z kim dzielić.
Wójt podkreślił znaczenie wspólnego życia.
- Uświadamiamy sobie wszyscy, jaką moc ma miłość i przywiązanie do drugiego człowieka. Jaką piękną rzeczą jest kochać i być kochanym – stwierdził. – W dzisiejszym zaganianym świecie, gdzie wartości takie jak lojalność, zgoda, kompromis, romantyzm są wielu współczesnym młodym ludziom obce, wy stanowicie swoiste świadectwo tego, że miłość wszystko zwycięży.
Paweł Kołodziejski wręczył jubilatom przyznane przez prezydenta medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.
Uroczystość zwieńczył toast i poczęstunek przy muzyce zespołu Grzegorza Krucińskiego.
Jubileusz 50-lecia ślubu świętowali:
Marianna i Henryk Chodynowie, Stanisława i Kazimierz Ciachowie, Marianna i Henryk Deptułowie, Janina i Jan Deptułowie, Wanda i Jan Jackiewiczowie, Celina i Stanisław Jasińscy, Janina i Stefan Karłowiczowie, Marianna i Kazimierz Kumkowie, Celina i Władysław Leonikowie, Zofia i Antoni Mąkowie, Irena i Józef Mięgociowie, Teresa i Józef Orłowscy, Krystyna i Jan Piątkowscy, Cecylia i Tadeusz Prusowie, Kazimiera i Stanisław Salwinowie, Stanisława i Mieczysław Skoczniowie, Janina i Zdzisław Soliwodowie, Janina i Kazimierz Szymanikowie, Janina i Marian Świdwowie.
60-lecie ślubu:
Michalina i Wacław Dąderowie, Janina i Władysław Łezkowie, Jadwiga i Henryk Morkowie.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl