Gołębiewski pogrążył GKS Bełchatów

(Zam: 06.11.2012 r., godz. 10.30)

Trzecią w Ekstraklasie, a czwartą we wszystkich tegorocznych rozgrywkach bramkę, zdobył przed tygodniem dla Polonii Warszawa pochodzący z Wyszkowa piłkarz, Daniel Gołębiewski. ,,Dyzio” ustalił na 5:0 wynik meczu Polonia – GKS Bełchatów.

Spotkanie 9 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy zostało rozegrane w sobotę 27 października w Bełchatowie. Znajdujący się w całkowitym dołku zespół gospodarzy nie potrafił sprostać świetnie spisującym się w tym sezonie Czarnym Koszulom. Dominująca na boisku ekipa trenera Stokowca jeszcze przed przerwą zdobyła trzy bramki (strzelcami byli Paweł Wszołek oraz Tomasz Brzyski, trafienie samobójcze dołożył również Adrian Basta z GKS-u), a mogła zdobyć ich nawet dwukrotnie więcej.
W drugiej odsłonie poloniści dołożyli ,,jedynie” dwie bramki do swojego dorobku. Pierwszą z nich strzelił Władimir Dwaliszwili, drugą natomiast Daniel Gołębiewski, który w 82. minucie zmienił na placu gry właśnie Gruzina. Wychowanek MOSiR-u Wyszków trafił do siatki głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ustalając tym samym wynik starcia.
Polonia po zwycięstwie nad Koroną Kielce w 10. kolejce (tym razem Gołębiewski nie zanotował gola), wskoczyła z dorobkiem 20 punktów na drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Do prowadzącej Legii Czarne Koszule tracą obecnie cztery oczka.