Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Bug – Mazur 2:0

(Zam: 31.10.2012 r., godz. 10.30)

Zespół Bugu Wyszków pokonał w spotkaniu 13. kolejki rozgrywek IV ligi drużynę Mazura Gostynin 2:0. Bramki dla wyszkowskiej ekipy zdobyli Szymon Chalski i Łukasz Kowalczyk.

Mecz Mazur Gostynin – Bug Wyszków został rozegrany w sobotę 27 października w Gostyninie. Spotkanie było rozgrywane w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych (przy padającym śniegu i bardzo silnym wietrze). Mimo tego Bug zagrał bardzo dobry mecz. Wyszkowianie, którzy zagrali eksperymentalnym ustawieniem z piątką pomocników, w tym jednym defensywnym, od pierwszej minuty dominowali na placu gry. Już w pierwszej połowie przewaga wyszkowian przełożyła się na bramki. Wybitnej urody golem popisał się Szymon Chalski, który wpadł rozpędzony w pole karne gospodarzy, wziął ,,na zamach” jednego z obrońców i świetnym strzałem w samo okienko bramki wyprowadził zespół na prowadzenie. Drugie trafienie dołożył Łukasz Kowalczyk, który w podobnej sytuacji pokonał bramkarza bardzo mocnym strzałem. Do przerwy rywale stworzyli sobie jedną sytuację, po której piłka zatrzepotała nawet w siatce bramki Derejki, zdobywca bramki był jednak na pozycji spalonej.
W drugiej połowie kibice obejrzeli bardziej zacięte widowisko. Rywale zaczęli się odgryzać wyszkowskim piłkarzom i coraz częściej wybierać się pod bramkę Bugu. Najlepszą sytuację na zdobycie kontaktowej bramki Mazur miał w 75. minucie, kiedy to po faulu Anthony’ego Chukwuemeki sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę w świetnym stylu obronił jednak Łukasz Derejko. Wyszkowianie w drugiej połowie również mieli swoje sytuacje, ale brakowało skuteczności. Dwa razy pokonany w starciu sam na sam z bramkarzem był m. in. Łukasz Szala. Ostatecznie wyszkowski zespół wygrał sobotnie spotkanie ,,tylko” 2:0.
Mazur Gostynin – Bug Wyszków 0:2 (0:2)
Bramki dla Bugu: Sz. Chalski, Ł. Kowalczyk.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, A. Chukwuemeka, M. Maciak, A. Wróbel (60. D. Kaput) – Sz. Salwin, Sz, Chalski, J. Rejnuś, D. Gałązka (85. K. Kaput), Ł. Kowalczyk (80. K. Skoczeń) – Ł. Szala.
W następnej kolejce Bug zmierzy się na własnym stadionie z drużyną Wisły II Płock – w sobotę 3 listopada, o godzinie 13.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.