Dziś jest 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty

Czarne Koszule lepsze od Bugu

(Zam: 31.10.2012 r., godz. 10.30)

We wtorek 23 października Bug Wyszków rozegrał wyjazdowe z juniorskim zespołem Polonii Warszawa (1995R.), w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Mimo wyraźnej przewagi, wyszkowianie przegrali mecz 0:2.

Spotkanie miało rangę ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski w grupie warszawskiej. Wyszkowianie rozpoczęli mecz w eksperymentalnym ustawieniu (z jednym defensywnym pomocnikiem), które miało zostać przećwiczone przed ligowym meczem z Mazurem Gostynin. Trener Ogrodziński podszedł więc do meczu z Polonią treningowo. Mimo tego, w pierwszej połowie wyszkowianie zdecydowanie dominowali na boisku. Niestety ,piłkarzom Bugu brakowało skuteczności. W bardzo dobrych sytuacjach pomylili się m. in. Damian Gałązka i Kamil Kaput. Rywale w pierwszej połowie zaatakowali właściwie tylko raz, ale za to skutecznie. Po szybkiej kontrze na lewej flance, jeden z rywali znalazł się sam przed wyszkowskim bramkarzem i chwilę później wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1:0.
Podobny przebieg miała druga odsłona meczu. Nadal dominowali piłkarze Bugu, bramkę zdobyli jednak poloniści. Kolejną szybką kontrę gospodarzy, w polu karnym zatrzymał Chukwuemeka. Nigeryjczyk, niestety faulował. Sędzia wskazał na ,,wapno”, a po chwili Bug przegrywał już 2:0, gdy pokonany został Derejko. Do końca spotkania wyszkowianie nie zdołali już odwrócić jego losów. Do półfinału Pucharu Polski na Mazowszu awansowali juniorzy Polonii.
Polonia Warszawa (1995R.) – Bug Wyszków 2:0 (1:0)
Bug: Ł. Derejko – K. Wiśniewski, A. Chukwuemeka, M. Maciak, A. Wróbel – Sz. Salwin, J. Rejnuś, Sz. Chalski, K. Kaput, D. Gałązka – Ł. Szala. W drugiej połowie zagrali również: K. Rosa, R. Nogaj, P. Augustyniak.
Oprócz juniorów Polonii do półfinałów awansowały ekipy Sparty Jazgarzew, Znicza II Pruszków i Victorii Sulejówek, która wyeliminowała inny zespół z naszego powiatu, WKS Rząśnik.