Kolejne trzy punkty WKS-u

(Zam: 24.10.2012 r., godz. 10.30)

W X kolejce rozgrywek A-klasy, WKS Rząśnik pokonał na własnym stadionie zespół Rządzy Załubice 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelili Grzegorz Abramczyk i Piotr Bobowski.

Mecz został rozegrany w niedzielę 21 października na stadionie w Rząśniku. Od pierwszych minut premierowej odsłony mecz był bardzo wyrównany. Nieco lepsze wrażenie sprawiali twardo grający goście, WKS potrafił jednak również zagrozić bramce Rządzy. Przez pierwsze pół godziny rząśniczanie nastawieni byli głównie na strzały z dystansu, jednak zarówno próby Łukasza Gałązki jak i Mariusza Dziczka nie przyniosły rezultatów bramkowych. Gospodarze na szczęście jeszcze w pierwszej połowie zdołali otworzyć wynik spotkania. W 37. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego, egzekwowanego przez Łukasza Zalewskiego, z bardzo ostrego kąta, strzałem głową wykończył Grzegorz Abramczyk. Bramka dodała miejscowym skrzydeł, jednak w pierwszej odsłonie bramki już nie padły.
Drugą odsłonę mocno rozpoczęli goście. Kolejne ataki piłkarzy z Załubic załamywały się jednak jeszcze przed szesnastką WKS-u. Nieoczekiwanie w 58. minucie gry bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia byli gospodarze, futbolówka po fantastycznym uderzeniu Dziczka z dystansu zatrzymała się jednak na słupku. Upragniony gol padł kwadrans później. W polu karnym Rządzy sfaulowany został Adam Borek, arbiter główny bez wahania podyktował jedenastkę. Karnego, choć na raty, wykorzystał Piotr Bobowski. Do końca spotkania rząśniczanie kontrolowali już przebieg gry i ostatecznie wygrali cały mecz 2:0.
WKS Rząśnik – Rządza Załubice 2:0 (1:0)
Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 37., P. Bobowski 77.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, Ł. Zalewski, P. Bobowski, Ł. Golianek – A. Borek, M. Dziczek, Ł. Gałązka, G. Abramczyk (81. P. Abramczyk) - E. Rembiejewski, P. Żakiet.
Mewa Krubin – GKS Dąbrówka 5:2
Legion II Warszawa – Korona Jadów 3:0
Huragan II Wołomin – Dąb Wieliszew 3:2
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Tur Jaktorów 2:1
Wisła Jabłonna – KS II Łomianki 2:2