Pechowy remis

(Zam: 24.10.2012 r., godz. 10.30)

Spotkanie ligowe Bug Wyszków – Wkra Żuromin, mimo ogromnej przewagi drużyny trenera Ogrodzińskiego oraz utrzymującego się do 83. minuty prowadzeniem 2:0, zakończyło się ostatecznie remisem 2:2. Tym samym Bug stracił kolejne punkty u siebie w starciu z niżej notowanym rywalem.

Mecz został rozegrany w sobotę 20 października na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Od pierwszych minut meczu piłkarze Bugu zdecydowanie zdominowali boiskowe wydarzenia. Mimo wielu klarownych sytuacji wyszkowianie przez długi czas nie potrafili pokonać bramkarza gości. Impas przerwał dopiero w 35. minucie Łukasz Kowalczyk, który strzałem po ziemi otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, w ich poczynaniach było jednak zbyt wiele nerwowości.
Druga połowa od samego początku miała podobny przebieg do pierwszej. Po kwadransie wyszkowianie podwyższyli prowadzenie. Głową golkipera przyjezdnych pokonał stoper Bugu, Mateusz Maciak. Drugie trafienie wprowadziło dużo spokoju w poczynania piłkarzy trenera Ogrodzińskiego. Raz za razem wyszkowianie atakowali pole karne drużyny Wkry. Bliscy kolejnych trafień byli m. in. Łukasz Kowalczyk i Damian Gałązka. Ten ostatni w drugiej fazie finałowej odsłony został brutalnie sfaulowany przez jednego z rywali. Koledzy znieśli, najprawdopodobniej kontuzjowanego Gałązkę z boiska. Mimo utraty utalentowanego zawodnika, wydawało się, że wyszkowianie kontrolują przebieg gry. Wszystko zaczęło się jednak sypać w 83. minucie, kiedy nieoczekiwanie rywale zdobyli kontaktową bramkę. Momentalnie wyszkowianie stracili pewność siebie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry dramat tego spotkania się dopełnił. Po szybkiej akcji, jeden z piłkarzy Wkry wyszedł sam na sam z Łukaszem Derejką i strzałem po długim roku zdobył wyrównującą bramkę dla swojego zespołu. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.
Bug Wyszków – Wkra Żuromin 2:2 (1:0)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk 35., M. Maciak 60.
Bug (wyjściowy skład): Ł. Derejko – R. Nogaj, M. Maciak, A. Chukwuemeka, A. Wróbel – Sz. Chalski, J. Rejnuś, P. Augustyniak, K. Wiśniewski – Ł. Kowalczyk, Ł. Szala.
W następnej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z Mazurem Gostynin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 27 października. Wcześniej, we wtorek 23 października, wyszkowski zespół rozegra spotkanie ćwierćfinałowe rozgrywek Pucharu Polski na Mazowszu. Przeciwnikiem Bugu będzie zespół Polonii Warszawa z rocznika 1995. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 15.00 w Warszawie.
Wisła II Płock – Wkra Żuromin 2:2
Wisła II Płock – KS Łomianki 2:0
Błękitni Raciąż – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:0
Huragan Wołomin – Błękitni Gąbin 2:0
Bzura Chodaków – Nadnarwianka Pułtusk 4:3
MKS Przasnysz – Mławianka Mława 4:4
Czarni Węgrów – Mazur Gostynin 0:0