WKS rozbił lidera

(Zam: 17.10.2012 r., godz. 10.30)

Wysokim zwycięstwem WKS-u Rząśnik zakończyło się spotkanie ligowe zespołu trenera Łukasza Zalewskiego z dotychczasowym liderem rozgrywek A-klasy, Dębem Wieliszew. Po bramkach Golianka, Rembiejewskiego i Borka rząśniczanie wygrali z faworyzowanymi przeciwnikami 3:0.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 14 października w Wieliszewie. Warto wspomnieć, że rywal przed niedzielnym meczem z kompletem zwycięstw prowadził w ligowej tabeli. Wszystko jednak jak zwykle zweryfikowało boisko. Początek spotkania był dość wyrównany. Pierwsi groźną sytuację stworzyli gospodarze. Jeden z ofensywnych piłkarzy Dębu zdołał ograć dwóch defensorów WKS-u i mocno uderzyć na bramkę, na szczęście piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. Rząśniczanie odpowiedzieli skutecznie w 35. minucie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukasz Golianek, bramkarz źle ocenił jej lot, a ta po delikatnym dotknięciu przez jednego z obrońców wpadła do bramki. Jeszcze przed przerwą szansę na podwyższenie wyniku miał Emil Rembiejewski, jednak po przedryblowaniu kilku rywali nie trafił w bramkę.
Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, jednak to rząśniczanie zdołali podwyższyć prowadzenie. W 58. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z około 25. metrów popisał się Rembiejewski i było 2:0. Rząśniczanie nie spoczęli jednak na laurach. W 74. minucie wynik spotkania ładnym strzałem zza pola karnego ustalił Adam Borek. W samej końcówce w słupek trafił jeszcze Rembiejewski. Ostatecznie WKS wygrał całe spotkanie 3:0.
Dąb Wieliszew – WKS Rząśnik 0:3 (0:1)
Bramki dla WKS-u: Ł. Golianek 35., E. Rembiejewski 58., A. Borek 74.
WKS: Ł. Rogulski – P. Osowiecki, D. Zalewski, Ł. Zalewski, Ł. Golianek – A. Borek (89. M. Żuchowski), Ł. Gałązka, M. Dziczek, G. Abramczyk (88. Ł. Abramczyk) – E. Rembiejewski, P. Żakiet (81. P. Abramczyk).
Wisła Jabłonna – Mewa Krubin 4:4
KS II Łomianki – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 1:1
Tur Jaktorów – GKP II Targówek 0:4
Rządzą Załubice – Legion II Warszawa 3:0 (wo)
W następnej kolejce WKS zmierzy się na własnym stadionie z drużyną Rządzy Załubice.
Wilga nie przyjechała
W V rundzie okręgowego Pucharu Polski na Mazowszu, WKS Rząśnik miał zmierzyć się na własnym stadionie z ekipą Wilgi Garwolin. Goście z południowej części województwa mazowieckiego zdecydowali się jednak zrezygnować z przyjazdu do Rząśnika, tym samym oddając spotkanie walkowerem. WKS automatycznie znalazł się w gronie ćwierćfinalistów Pucharu Polski w okręgu warszawskim. Nieznany jest jeszcze rywal drużyny trenera Zalewskiego, wiadomo natomiast, że mecz 1/4 finału zostanie rozegrany w środę 24 października o godzinie 15.00.
Zwycięstwo rezerw
Po wysokiej przegranej z Hutnikiem Warszawa, zwycięstwo ligowe odnieśli również piłkarze WKS-u II Rząśnik. W niedzielę 14 października rząśniczanie pokonali na wyjeździe zespół Nowego Marymontu Warszawa 5:2. Dwie bramki dla WKS-u strzelił Radosław Kowalczyk, po jednej dołożyli natomiast Łukasz Kwiatkowski, Adam Włodarczyk i Damian Modzelan. W następnej kolejce rezerwy zmierzą się na własnym stadionie z Bednarską Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 21 października.
Nowy Marymont Warszawa – WKS II Rząśnik 2:5 (0:2)
Bramki dla WKS-u: R. Kowalczyk (2), Ł. Kwiatkowski, D. Modzelan, A. Włodarczyk.
WKS: G. Brejnak, Z. Kałek, D. Mielczarczyk, P. Todorowski, Ł. Kwiatkowski, B. Ponichtera, T. Osowiecki, W. Kulesza, R. Drzewiecki (45. R. Piecychna), R. Kowalczyk (65. A. Włodarczyk), D. Modzelan.
Bednarska Warszawa – Hutnik Warszawa 0:9
Korona Warszawa – Błyskawica Warszawa 1:1
Kamionek Warszawa – Wisła Zakroczym 1:6
Wicher II Kobyłka – Marcovia 2000 II Marki 0:4
Mazur II Radzymin – PUG Bielany 5:1