Camper ogrywa Pekpol w pierwszoligowym debiucie

(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

Zwycięstwem 3:2 nad Energą Pekpol Ostrołęka, zakończyło się pierwsze, historyczne spotkanie Campera Wyszków w I lidze siatkówki mężczyzn. Siatkarzem spotkania wybrano Dominika Zalewskiego.

Mecz został rozegrany w sobotę 6 października w hali WOSiR w Wyszkowie. Przy pełnych trybunach i głośnym dopingu swoich kibiców Camper zaczął pisać nową kartę w historii wyszkowskiej siatkówki. Premierowa odsłona rozpoczęła się od bloku na Łukaszu Kaczorowskim. Chwilę później pierwszy punkt dla Campera na tym poziomie rozgrywkowym zdobył atakiem z lewego skrzydła Sebastian Wójcik. W kolejnych minutach spotkania inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze z Ostrołęki. Wyszkowianie nie potrafili zatrzymać zwłaszcza dobrze dysponowanego Jana Króla. W poczynaniach podopiecznych trenera Sucha widać było również skutki presji. Rozpędzony Pekpol zmierzał tymczasem po pewne zwycięstwo w pierwszej partii. Po kolejnym skutecznym ataku Króla ostrołęczanie mieli pierwszą piłkę setową przy stanie 24:19. Wtedy jednak nieoczekiwanie z kolan podnieśli się gospodarze. Po skutecznym ataku Dariusza Szulika ze środka, w polu zagrywki pojawił się po stronie Campera Wójcik. Wyszkowski przyjmujący odrzucił przeciwników od siatki swoimi serwisami, a dobrze broniący siatkarze Campera wyprowadzali miażdżące kontry. Topnieniu przewagi swojego zespołu próbował zapobiec trener gości, Andrzej Dudziec, prosząc o czas (22:24). Po wznowieniu gry Camper zdobył kolejne trzy punkty i wyszedł na prowadzenie 25:24. Kibice gospodarzy byli w euforii natomiast siatkarze Pekpolu w całkowitym odwrocie. Ostrołęczanie zdołali jeszcze powalczyć na przewagi, jednak ostatecznie po bloku Dariusza Szulika na Macieju Krzywieckim Camper wygrał niesamowitą partię 30:28.
Początek drugiego seta był wyrównany. Do stanu 8:8 walka toczyła się punkt za punkt. Potem w polu zagrywki po stronie gospodarza świetnie spisywał się Dariusz Szulik, co pozwoliło Camperowi ,,odjechać” rywalowi. Wyszkowianie cyklicznie zwiększali swoją przewagę, aż zaczęła ona oscylować w graniach 4-5 punktów. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie trenera Jana Sucha byli Dariusz Szulik i Łukasz Kaczorowski, który w drugiej partii prezentował poziom do którego przyzwyczaił już kibiców Campera. Gospodarze bez większych problemów dowieźli swoją przewagę do końca wygranego ostatecznie 25:20 seta.
W trzeciej partii w szeregi Campera wdarło się pewne rozprężenie. Wróciły demony z początku spotkania, błędy w przyjęciu i niewymuszone pomyłki w ataku. Ostrołęczanie zwietrzyli swoją szansę i w połowie seta objęli prowadzenie, którego już nie oddali. Wielką pracę w ataku wykonywał po stronie Pekpolu środkowy bloku, Tomasz Stańczuk. W lwiej części, dzięki temu zawodnikowi Energa wygrała trzecią partię 25:20, wracając tym samym do gry.
Czwarta odsłona była najbardziej wyrównanym widowiskiem w tym spotkaniu. Od początku do końca seta walka niemal cały czas toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie prowadzenia większego niż dwupunktowe. W szeregach zespołu z Ostrołęki ciężar gry wzięli na swoje barki Król i Stańczuk, po stronie Campera punkty zdobywali z kolei głównie Wójcik i Kaczorowski. Jako pierwsi piłkę setową wywalczyli sobie gospodarze. Rywale zdołali się jednak obronić w grze na przewagi, tym razem to oni okazali się lepsi wygrywając 28:26 i doprowadzając do tie breaka.
Nikt nie wiedział, czego można spodziewać się w decydującej odsłonie. Wyszkowianie rozpoczęli ją od serii zepsutych zagrywek. Błędy kolegów już po chwili naprawił jednak Kaczorowski, który miażdżącymi serwisami wyprowadził Camper na trzypunktowe prowadzenie. Przy zmianie stron Camper prowadził 8:5. W drugiej fazie tie breaka gospodarze jeszcze powiększyli swoją przewagę i po autowej zagrywce w wykonaniu Grzegorza Białka wygrali 15:10, a tym samym cały mecz 3:2. Siatkarzem udanego dla wyszkowian debiutu w I lidze wybrany został Dominik Zalewski.
Camper Wyszków – Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (30:28, 25:20, 20:25, 26:28, 15:10)
Camper: Zrajkowski, Szulik, Główczyński, Zalewski, Wójcik, Ł. Kaczorowski, Knasiecki (libero), a także: Woroniecki, Kozłowski, Pruski.
Trener: Jan Such.
Pekpol: Pietkiewicz, Szczygielski, Stańczuk, Białek, Krzywiecki, Król, Mihułka (libero), a także: Stanisławajtys, Naliwajko.
Trener: Andrzej Dudziec.
AZS UAM Poznań – Stal Nysa 0:3
Kęczanin Kęty – Cuprum Lubin 1:3
MKS Będzin – Czarni Radom 1:3
Ślepsk Suwałki – Energetyk Jaworzno 3:0
Jadar Siedlce – BBTS Bielsko-Biała 2:3
W II ligowej kolejce Camper zmierzy się na wyjeździe z Enegetykiem Jaworzno. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 13 października w Jaworznie.