Mateusz Tryc z wicemistrzostwem Polski

(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

Podczas XX Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie, stypendysta gminy Wyszków, Mateusz Tryc, zdobył tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski w boksie w kategorii do 81 kg.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 2-6 października w Radomiu. Ogółem wzięło w nich udział 99 bokserów z 58 klubów, wyłonionych w cyklu Grand Prix. Wyszkowianin przeszedł jak burza przez pierwsze rundy turnieju. Tryc pokonał m. in. Przemysława Bartkowiaka z ,,Boks Poznań” 5:0. Uległ dopiero w finale zawodnikowi klubu ,,Zagłębie Konin”, Igorowi Jakubowskiemu 1:4. Według zdecydowanej większości obserwatorów, werdykt sędziowski był jednak bardzo krzywdzący dla wyszkowskiego pięściarza. Mimo tego, drugie miejsce w kraju w swojej kategorii wagowej jest również świetnym wynikiem.
Najbliższy występ Mateusza Tryca będzie miał miejsce w sobotę 13 października w Ostródzie. Wyszkowianin będzie tam członkiem kadry narodowej seniorów, która zmierzy się w meczu bokserskim z reprezentacją Francji.