Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Pokonali Legion

(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

Dzięki zwycięstwu z Legionem Warszawa WKS Rząśnik awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Jednobramkową wygraną zapewniła bramka zdobyta przez Emila Rembiejewskiego.

Mecz WKS Rząśnik – Legion Warszawa został rozegrany w środę 3 października na stadionie w Rząśniku. Początek spotkania był wyrównany z lekkim wskazaniem na gości, którzy stwarzali groźniejsze sytuacje. Defensywa WKS-u na szczęście radziła sobie z naporem Legionu, a z czasem do głosu zaczęli dochodzić również rząśniczanie. Najbliższy zdobycia bramki był w pierwszej połowie Rembiejewski, po którego strzale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Do przerwy goli nie było.
W drugiej połowie inicjatywę przejęli piłkarze z Rząśnika. W 58. minucie Rembiejewski ładnym podaniem otworzył drogę do bramki gości Marcinowi Michalskiemu, ten jednak z bliskiej odległości uderzył obok słupka. Decydująca, jak się później okazało, akcja meczu miała miejsce w 66. minucie. Akcję lewą flanką przeprowadził Grzegorz Abramczyk, zgrał do środka do Rembiejewskiego, a ten skutecznym strzałem wyprowadził WKS na prowadzenie. Rywale próbowali ze wszystkich sił odrobić stratę, jednak ta sztuka im się nie udała. Ostatecznie WKS wygrał 1:0, awansując tym samym do V rundy Pucharu Polski na Mazowszu.
WKS Rząśnik – Legion Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka dla WKS-u: E. Rembiejewski 66.
WKS: R. Gałązka – Ł. Abramczyk, Ł. Zalewski, P. Bobowski, D. Zalewski – M. Dziczek (90. M. Laska), M. Michalski, Ł. Gałązka, P. Osowiecki (65. P. Żakiet) – G. Abramczyk (84. A. Akier), E. Rembiejewski (90. P. Abramczyk).
W następnej pucharowej rundzie WKS zmierzy się z Wilgą Garwolin. Mecz zostanie rozegrany w środę 10 października na stadionie w Rząśniku. Początek o godzinie 15.00.