Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

,,Tylko” remis z Łomiankami

(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

Stawiani w roli zdecydowanych faworytów zawodnicy Bugu Wyszków zaledwie zremisowali w ligowym boju z rywalami z drużyny KS Łomianki 2:2. Bramki dla Bugu zdobyli Mateusz Maciak i Kamil Kaput.

Mecz został rozegrany w sobotę 6 października na stadionie WOSiR w Wyszkowie. W pierwszej połowie zgodnie z przewidywaniami inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. Wyszkowianie nie potrafili jednak należycie wykorzystać swojej przewagi. Co prawda, Bug jako pierwszy zdobył bramkę. W 17. minucie do siatki bramki rywali trafił Mateusz Maciak. Wyszkowski stoper wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego egzekwowanego przez Roberta Nogaja. Rywale jeszcze przed przerwą wyrównali wykorzystując nieporozumienie bloku defensywnego Bugu. Piłka wybijana przez jednego z defensorów wyszkowskiej ekipy spadła na 16. metrze pod nogi napastnika gości, a ten silnym strzałem wyrównał stan meczu. Do przerwy nie padły już żadne bramki.
Druga odsłona miała mocne otwarcie. Najpierw bliski zdobycia bramki dla Bugu był Łukasz Szala, jednak futbolówkę niemalże z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Rywale odpowiedzieli szybką kontrą, po której jeden z ich zawodników znalazł się sam przed bramką gospodarzy, jednak pod bardzo niesprzyjającym do strzału kątem. Wychodzący bramkarz Bugu potrącił biegnącego rywala za polem karnym za co sędzia podyktował rzut wolny i słusznie ukarał broniącego Dominika Kornatkę żółtym kartonikiem. Minutę po tej sytuacji rywale wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej flanki niepilnowany napastnik mierzonym strzałem głową zdobył drugą bramkę dla Łomianek. Wyszkowianie szybko się otrząsnęli i po pięciu minutach padła bramka na wagę remisu. Prostopadłe podanie jeszcze przed polem karnym otrzymał Kamil Kaput, przełożył piłkę na prawą nogę i ładnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Chwilę po wznowieniu Bug przejął piłkę na połowie rywala. W pole karne po lewej stronie wpadł Jakub Rejnuś i silnym strzałem wytrącił z równowagi zaskoczonego bramkarza, który jednak zdołał z najwyższym trudem złapać piłkę. Potem inicjatywę przejęli goście, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Bugu. Na szczęście ofensywni piłkarze z Łomianek najczęściej kończyli swoje akcje niecelnymi uderzeniami, w pozostałych przypadkach na posterunku był z kolei Kornatka. W 84. minucie szalę zwycięstwa na swoją stronę, mogli z kolei po raz ostatni w tym meczu przechylić gospodarze. Po świetnym dośrodkowaniu Damiana Gałązki w idealnej sytuacji znalazł się Łukasz Kowalczyk, jednak głową skierował piłkę obok bramki. Ostatecznie kolejne bramki już nie padły. Bug zainkasował dwa punkty, chociaż oczekiwania były znacznie większe.
Bug Wyszków – KS Łomianki 2:2 (1:1)
Bramki dla Bugu: M. Maciak 17., K. Kaput 54.
Bug: D. Kornatka – M. Maciak (72. Sz. Salwin), A. Wróbel, A. Chukwuemeka, R. Nogaj (64. K. Wiśniewski) – D. Gałązka, J. Rejnuś, P. Augustyniak, K. Kaput (62. K. Skoczeń) – Ł. Kowalczyk, Ł. Szala.
Narew Ostrołęka – Czarni Węgrów 2:3
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Węgrów. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 14 października. Wyszkowska drużyna poznała również swojego pierwszego rywala w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Bug zmierzy się na wyjeździe z A-klasowym Borem Regut. Mecz zostanie rozegrany w środę 10 października.