Rezerwy pokonują lidera

(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.16)

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w ostatnią niedzielę piłkarze Bugu II Wyszków. Podopieczni trenera Mielczarczyka pokonali u siebie lidera tabeli, zespół GKS-u Dąbrówka 3:2.

Piłkarze Bugu bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Gospodarze od pierwszych minut zdecydowanie przeważali nad zepchniętymi do defensywy gośćmi. Pierwsza bramka na korzyść wyszkowskiej drużyny padła po zamieszaniu w polu karnym. Po dośrodkowaniu Adriana Parobczyka najwięcej zimnej krwi zachował w polu karnym Łukasz Kowalczyk i otworzył wynik spotkania. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Wyszkowski snajper wykorzystał dobre podanie Blocha i w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie Bugu.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli goście. Najpierw błąd popełnił Adrian Gołębiewski, który podczas próby przecięcia podania jednego z rywali wpakował piłkę do własnej bramki. Po kilku minutach było już 2:2. Szybka kontra piłkarzy z Dąbrówki zaskoczyła wyszkowską defensywę i po raz drugi skapitulować musiał Rogulski. Fatalny obrót sytuacji nie załamał jednak piłkarzy Bugu, którzy konsekwentnie dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu z rożnego w poprzeczkę trafił Maciej Czachór. Strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć bramkarza Łukasz Kamiński. Wyszkowianie dopięli swego dopiero po rzucie wolnym. Kamiński uderzył bardzo mocno, piłka przeleciała przez nieszczelny mur, a zdezorientowany bramkarz nie zdążył z interwencją. Do końca spotkania piłkarze Bugu II nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i mecz zakończył się ostatecznie wygraną 3:2.

Bug II Wyszków – GKS Dąbrówka 3:2 (2:0)

Bramki dla Bugu: Ł. Kamiński, Ł. Kowalczyk 2.

Bug II: Ł.Rogulski, A.Gołębiewski (55. M.Szurawski), R.Szreiber, M.Czachór, D.Maryniak, P.Podleś, A.Parobczyk, M.Bloch, P.Kitliński, Ł.Kamiński (90. A.Nikodemski), Ł.Kowalczyk.