Narew nie gra fair

(Zam: 03.10.2012 r., godz. 10.30)

W spotkaniu IX kolejki rozgrywek IV ligi, Bug Wyszków w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach uległ w Ostrołęce miejscowej Narwi 1:2.

Mecz został rozegrany w sobotę 29 września. Początek spotkania należał do wyszkowian. Przewaga Bugu została udokumentowana w 15. minucie. Po prostopadłym podaniu i wygranym pojedynku biegowym z obrońcami, w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Gałązka. Młody piłkarz z zimną krwią wykorzystał stuprocentową sytuację, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. Dla Gałązki była to trzecia bramka w trzecim spotkaniu z rzędu. Gospodarze zdołali wyrównać w 24. minucie. Piłkarze z Ostrołęki wykorzystali zamieszanie w polu karnym Bugu i nieporozumienie Łukasza Derejki z Anthonym Chukwuemeką. Jeszcze przed przerwą Bug otrzymał kolejny cios. Za dyskusje z sędzią głównym spotkania czerwoną kartką ukarany został Derejko. Kilka minut później zakończyła się pierwsza połowa.
W drugiej odsłonie wyszkowianie z konieczności musieli zagrać bardziej defensywnie. Przez bardzo długi czas piłkarze trenera Ogrodzińskiego skutecznie się bronili wyprowadzając równocześnie groźne kontry. Aż do 88. minuty utrzymał się remis. W feralnej minucie na placu gry padł jeden z piłkarzy drużyny Narwi. Wyszkowianie wybili piłkę na aut. Jeden z rywali, który zgodnie z niepisaną zasadą powinni zwrócić futbolówkę gościom, kopnął ją w sposób, który całkowicie zaskoczył rezerwowego bramkarza Bugu. Piłka zatrzepotała w siatce ku konsternacji piłkarzy i sztabu szkoleniowego wyszkowskiej drużyny. Rywale z Ostrołęki zdecydowali, że bramka została zdobyta prawidłowo i zdecydowali nie umożliwiać wyszkowianom zdobycia wyrównującej bramki. W rezultacie Bug przegrał starcie z ubiegłorocznym trzecioligowcom w niespotykany w skali nie tylko IV ligi, ale wręcz całego piłkarskiego świata sposób.
Narew Ostrołęka – Bug Wyszków 2:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: D. Gałązka 15.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj (70. K. Wiśniewski), A. Chukwuemeka, A. Wróbel, M. Maciak (90. D. Kaput) – K. Kaput (44. K. Ponichtera), J. Rejnuś, P. Augustyniak, D. Gałązka – Ł. Szala, Ł. Kowalczyk.
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – KS Łomianki 3:1
W najbliższym ligowym spotkaniu Bug zmierzy się na własnym stadionie z zespołem KS Łomianki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 6 października, początek o godzinie 15.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.