Kapitalny gol Gałązki, Bug pokonuje Ostrovię

(Zam: 26.09.2012 r., godz. 10.30)

Zwycięstwem Bugu 1:0 zakończyło się spotkanie wyszkowskiej drużyny z mocną na początku sezonu Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Losy meczu rozstrzygnęła fantastyczna bramka 16-letniego Damiana Gałązki.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 22 września na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Pierwsze minuty należały do Ostrovi, która nie stworzyła jednak sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki. Wyszkowianie odpowiedzieli w 8. minucie, kiedy to z dystansu uderzył Kamil Kaput, bramkarz ,,wypluł” piłkę przed siebie, dobijający Łukasz Szala był jednak na pozycji spalonej. Chwilę później gospodarze przeprowadzili koronkową akcję. Łukasz Kowalczyk świetnym podaniem otworzył drogę do bramki Jarkowi Wyszyńskiemu, ten ostatni natomiast mocnym uderzeniem z ostrego kąta trafił w poprzeczkę. Rywale odpowiedzieli akcją lewym skrzydłem i mocnym uderzeniem z linii pola karnego, na posterunku był jednak Łukasz Derejko. W 14. minucie bardzo mocny strzał na bramkę Bugu oddał czarnoskóry napastnik Ostrovi, piłka poszybowała jednak minimalnie nad poprzeczką. Mecz w tym okresie gry mógł się naprawdę podobać, obie drużyny grały ofensywnie. W 25. minucie piłka zatrzepotała w siatce bramki gości. Strzelał Kaput, bramkarz odbił piłkę, a dobił ją Kowalczyk. Sędzia po raz kolejny odgwizdał jednak pozycję spaloną. Chwilę później Robert Nogaj egzekwował rzut wolny w odległości około 40. metrów od bramki. Przy dośrodkowaniu w pole karne jeden z zawodników z Ostrowi Mazowieckiej podciął Kowalczyka, za co sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonywał Alan Wróbel. Kapitan Bugu nie trafił w bramkę, piłka po mocnym strzale poszybowała nad poprzeczką. Przez kolejny kwadrans oba zespoły toczyły zaciętą walkę w środku pola. Na dwie minuty przed przerwą groźny strzał oddał jeszcze Szala, bramkarz gości na raty zdołał jednak złapać piłkę.
Po przewie od razu zaatakował Bug. W 49. minucie w bardzo trudnej sytuacji dośrodkował Kacper Wiśniewski, piłka poszybowała wprost na Kamila Kaputa, ten jednak popełnił błąd i minął się z futbolówką. Chwilę później rywale w podobnej sytuacji zdołali wyprowadzić strzał, który świetnie obronił Derejko. W kolejnym kwadransie Bug wykonywał serię stałych fragmentów gry. Dośrodkowania Nogaja i Kowalczyka siały zamęt w polu karnym gości, bramki jednak nie padły. Niespodziewanie w okresie przewagi Bugu zakotłowało się pod bramką miejscowych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z rywali strzelił obok Derejki, piłkę w ostatniej chwili na linii bramkowej zablokował jednak Wiśniewski. W 77. minucie Bug wyprowadził kontrę po której z około 15. metrów uderzył Paweł Augustyniak, bramkarz Ostrovi zdołał jednak wybić piłkę poza linię końcową. Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce w 79. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym gości, piłka została wybita, a za polem karnym dopadł do niej Damian Gałązka. Młody piłkarz bez zastanowienia huknął z około 25. metrów posyłając piłkę niemalże w samo okienko bramki. Golkiper gości był bez szans. Tym samym bilans Gałązki w seniorskiej piłce to dwa mecze i dwie bramki. Do końca spotkania Bug nie oddał rywalom inicjatywy i utrzymał korzystny wynik.
Bug Wyszków – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:0 (0:0)
Bramka dla Bugu: D. Gałązka 79.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, A. Wróbel, A. Chukwuemeka, K. Wiśniewski – J. Wyszyński (53. D. Gałązka), P. Augustyniak, J. Rejnuś, K. Kaput (78. Sz. Salwin) – Ł. Szala (78. Ł. Kamiński), Ł. Kowalczyk (90+1. D. Kaput).
MKS Przasnysz – Narew Ostrołeka 1:1
W następnej kolejce Bug zmierzy się z Narwią Ostrołęka. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 29 września o godzinie 16.00 w Ostrołęce.