Camper drugi w Turnieju o Puchar Burmistrza Wyszkowa

(Zam: 19.09.2012 r., godz. 10.30)

Camper Wyszków zajął bardzo dobre – drugie miejsce w mocno obsadzonym Turnieju o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Zespół trenera Jana Sucha pokonał Pekpol Ostrołęka i Politechnikę Warszawską, uległ natomiast AZS-owi Olsztyn.

Turniej został rozegrany w dniach 14-15 września w hali WOSiR w Wyszkowie. Do naszego miasta po raz pierwszy zawitały drużyny występujące w rozgrywkach Plus Ligi, czyli krajowej, siatkarskiej elicie. W swoim pierwszym turniejowym meczu Camper zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn. Mecz z wyżej notowanym rywalem był bardzo zacięty. W pierwszym secie przez długi czas przewagę punktową zachowywał Camper. W wyszkowskim zespole dobrze prezentowała się para przyjmujących Wójcik-Żmuda, a wprost świetne spotkanie rozgrywali Maciej Główczyński i Łukasz Kaczorowski. W samej końcówce wyszkowianie popełnili jednak serię błędów, która kosztowała ich prowadzenie i ostatecznie przegraną w premierowej partii 22:25. Scenariusz drugiej odsłony był niemalże kopią tego z poprzedniej. Prowadzenie Campera, na które zapracował w największym stopniu Kaczorowski zostało w końcówce zniwelowane. Kontrowersje wzbudził ostatni punkt drugiej odsłony. Asa serwisowego zagrał Kaczorowski, sędziowie uznali jednak, że piłka wylądowała na aucie. W rezultacie AZS wygrał 25:23. W trzeciej odsłonie wyszkowianie prezentowali olbrzymią determinację. Niemalże ze stuprocentową skutecznością atakował Główczyński, punktować zaczął również Wójcik. W końcówce rywale zdołali po raz kolejny ,,dogonić” wyszkowian, tym razem jednak siatkarze Campera nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Skutecznym atakiem partię zakończył Dominik Zalewski, który wcześniej zmienił na parkiecie Dominika Żmudę. W trzecim i jak się później okazało, ostatnim secie oba zespoły toczyły zaciętą walkę. Tym razem przez długi czas przeważał Olsztyn, a w końcówce przebudzili się gospodarze. Wyszkowianie olbrzymim wysiłkiem zniwelowali przewagę punktową gości, niestety ostatecznie musieli uznać wyższość rywali z Plus Ligi i przegrali 22:25.
Camper Wyszków – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 22:25)
Camper: B. Zrajkowski, S. Wójcik, D. Żmuda, Ł. Kaczorowski, D. Szulik, M. Główczyński, T. Knasiecki (libero), a także: M. Pruski, K. Woroniecki, D. Zalewski, J. Obrębski (libero).
W swoim drugim turniejowym meczu wyszkowianie rywalizowali ze swoimi pierwszymi rywalami w I lidze, Pekpolem Ostrołęka. Drużyna z Ostrołęki wystąpiła w tym spotkaniu w częściowo rezerwowym składzie. Można przypuszczać, że była to pokerowa zagrywka trenera Andrzeja Dudźca, który nie chciał ujawniać wszystkich atutów swojego zespołu przed zbliżającą się inauguracją ligi. Grający od początku spotkania bardzo mocną zagrywką Camper zdominował mecz. W pierwszym secie gospodarze gładko ograli przeciwników 25:17. Atak w naszym zespole rozkładał się bardziej równomiernie niż w starciu z Olsztynem, Camper pokazywał miłą dla oka, kombinacyjną siatkówkę. Szczególnie okazale prezentowały się ataki Sebastiana Wójcika z tzw. podwójnej krótkiej. Obraz kolejnych dwóch setów wyglądał bardzo podobnie. Camper wygrał odpowiednio do 22 i do 20, właściwie ani na chwilę nie tracąc inicjatywy. Do klasyfikacji turniejowej Camperowi zaliczono zwycięstwo 2:0, ponieważ drugiego dnia turnieju spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów, ewentualną trzecią partię traktując czysto sparingowo.
Camper Wyszków – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)
Camper: K. Woroniecki, D. Zalewski, P. Kaczorowski, Ł. Kaczorowski, D. Szulik, M. Główczyński, J. Obrębski (libero), a także: D. Żmuda, S. Wójcik, M. Pruski.
W meczu kończącym turniej, Camper zmierzył się z Politechniką Warszawską. Zespół ze stolicy, podobnie jak Pekpol, zagrał w częściowo rezerwowym składzie. Na boisku nie pojawili się m. in. byli reprezentanci Polski, Marcin Nowak i Grzegorz Szymański oraz obecny reprezentant Fabian Drzyzga. Bądź co bądź, podopieczni trenera Jana Sucha rywalizowali jednak z siatkarzami, którzy będą występować na parkiecie Plus Ligi. Co więcej rywalizowali z bardzo dobrym skutkiem. Początek pierwszej odsłony należał do Campera. Mocna zagrywka okazała się po raz kolejny dobrą receptą na zdobywanie punktów. W środkowej fazie seta stołeczni zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Tę sytuację szybko zmienił Łukasz Kaczorowski, który urządził sobie w końcówce małe show, zdobywając kolejno cztery punkty. To właśnie wyszkowski atakujący zakończył partię mocnym atakiem z pierwszej strefy. Camper wygrał 25:22. W drugim secie na parkiecie pojawił się po raz kolejny w tym turnieju Dominik Zalewski, który dał zmianę Żmudzie. Przyjmujący bardzo dobrze wprowadził się w mecz zdobywając m. in. asa serwisowego. Camper początkowo prowadził, aby w drugiej fazie seta utracić inicjatywę. W bardzo zaciętej końcówce tym razem lepsi okazali się siatkarze Politechniki wygrywając na przewagi 26:24. W tie breaku kibice oglądali walkę punkt za punkt. Świetnie grał Główczyński, który oprócz potężnych ataków trzykrotnie zatrzymał rywali blokiem. Przy zmianie stron Camper prowadził 8:7. Do samej końcówki żaden z zespołów nie zdołał wypracować większego prowadzenia. W ostatnich akcjach meczu popis dali wyszkowscy przyjmujący. 13 i 14 punkt dla Campera zdobył odpowiednio silnym atakiem i asem serwisowym Wójcik, ostatnią akcję meczu skończył natomiast Zalewski. Camper tym samym zanotował pierwsze historyczne zwycięstwo nad drużyną z Plus Ligi.
Camper Wyszków – AZS Politechnika Warszawska 2:1 (25:22, 24:26, 15:13)
Camper: B. Zrajkowski, S. Wójcik, D. Żmuda, Ł. Kaczorowski, D. Szulik, M. Główczyński, J. Obrębski (libero), a także: M. Pruski, D. Zalewski.
Wyniki pozostałych spotkań:
Energa Pekpol Ostrołęka – AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:18, 14:25, 19:25, 25:21, 12:15)
Indykpol AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 1:2 (19:25, 25:23, 15:17)
Indykpol AZS Olsztyn – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)
Ostatecznie Turniej o Puchar Burmistrza Wyszkowa wygrał Indykpol AZS Olsztyn. Camper Wyszków zajął drugie miejsce wyprzedzając Politechnikę Warszawską i czwarty Pekpol Ostrołęka. W najbliższy piątek (21 września) Camper zmierzy się w kolejnym przedligowym sprawdzianie z drużyną Energetyka Jaworzno. Inauguracja I ligi będzie miała miejsce w sobotę 6 października w Wyszkowie, Camper podejmie we własnej hali Pekpol Ostrołęka.