Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Przegrana w Przasnyszu

(Zam: 19.09.2012 r., godz. 10.30)

Po serii trzech zwycięstw z rzędu, drużyna Bugu Wyszków uległa na wyjeździe MKS-owi Przasnysz 1:2. Bramkę dla wyszkowskiego zespołu zdobył debiutujący w seniorskiej piłce Damian Gałązka.

Mecz został rozegrany w sobotę 15 września. Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było wyrównane. Bug tego dnia nie miał jednak szczęścia. Już w 20. minucie spotkania drużyna została osłabiona. Stoper Mateusz Maciak ucierpiał w starciu z bramkarzem gospodarzy. Wyraźnie spóźniony golkiper MKS-u uderzył rękami w głowę Maciaka. Wyszkowski obrońca został po tej akcji odwieziony do szpitala. Co więcej, arbiter główny nie podyktował w tej sytuacji oczywistego rzutu karnego. Ukarany nie został również w żaden sposób bramkarz miejscowych. Za Maciaka na boisku pojawił się Adrian Nikodemski, na obronę został z kolei przesunięty Kacper Wiśniewski, który pierwotnie był ustawiony w pomocy. Kilka minut po tej sytuacji wyszkowianie stracili pierwszą bramkę. Nieporozumienie pomiędzy obrońcami Bugu wykorzystał przy rzucie rożnym jeden z ofensywnych piłkarzy z Przasnysza. Do końca pierwszej połowy wyszkowianie walczyli o odrobienie strat, sztuka ta jednak w pierwszych 45. minutach się nie powiodła.
W początkowej fazie drugiej odsłony rywale podwyższyli swoje prowadzenie. Po błędzie Roberta Nogaja, który źle przyjął piłkę, jeden z napastników gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Derejko i zdobył gola. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego nie złożyli jednak broni. Ambitne ataki Bugu długo nie przynosiły powodzenia. Po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Alan Wróbel. W ostatnim kwadransie spotkania wyszkowianom udało się zdobyć kontaktową bramkę. Łukasz Kowalczyk ładnym podaniem otworzył drogę do bramki gospodarzy Damianowi Gałązce, a ten pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. W ostatnich minutach Bug próbował jeszcze wyrównać stan meczu, niestety zabrakło jednak na to czasu. Ostatecznie drużyna trenera Ogrodzińskiego uległa rywalom 1:2.
MKS Przasnysz – Bug Wyszków 2:1 (1:0)
Bramka dla Bugu: D. Gałązka.
Bug: Ł. Derejko – A. Wróbel, M. Maciak (20. A. Nikodemski)(80. D. Kaput), A. Chukwuemeka, R. Nogaj – K. Wiśniewski, P. Augustyniak, J. Rejnuś, K. Kaput (60. D. Gałązka) – J. Wyszyński, Ł. Kowalczyk.
Błękitni Gąbin – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:0
W następnej kolejce Bug zmierzy się z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 22 września o godzinie 16.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Rusza nowy nabór
Bug Wyszków organizuje nowy nabór do swoich najmłodszych drużyn. Tym razem klub poszukuje przyszłych zawodników, urodzonych w latach 2003, 2004 oraz 2005. We wtorek 18 września na boisku ,,Orlik” przy Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie zorganizowane zostanie spotkanie dla rodziców ewentualnych zawodników, na którym przekazane zostaną im wszystkie niezbędne informacje. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.