Bzura i Błękitni pokonani, walkower za mecz z Raciążem

(Zam: 13.09.2012 r., godz. 10.30)

W ostatnim tygodniu zespół seniorów Bugu Wyszków rozegrał dwa spotkania w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego w środę pokonali w Sochaczewie Bzurę Chodaków 2:1, a w sobotę ograli na własnym stadionie Błękitnych Gąbin 2:0. Wyszkowianie otrzymali również trzy punkty za walkower, który przyznano naszej drużynie za mecz pierwszej kolejki z Błękitnymi Raciąż.

Przypomnijmy, że w inauguracyjnym dla naszej drużyny spotkaniu ligowym w tym sezonie, Bug przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Raciąż 1:2. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ukarał jednak zwycięzców pierwszego meczu walkowerem, ponieważ przez kilkanaście minut, na placu gry przebywało w ich zespole zbyt mało ,,młodzieżowców”. Dzięki takiemu obrotowi sprawy Bug zainkasował w dość szczęśliwych okolicznościach trzy punkty do tabeli. W ostatnim tygodniu wyszkowska drużyna dopisała do swojego konta kolejne sześć oczek. W środę 5 września Bug był podejmowany w Sochaczewie przez miejscową Bzurę Chodaków. Rywale okazali się najsłabszą piłkarsko drużyną, z jaką dotychczas rywalizował zespół Ogrodzińskiego. W pierwszej połowie rywale właściwie tylko się bronili, swoich sytuacji szukając w długich podaniach i stałych fragmentach gry. Bugowi z kolei po raz kolejny nie dopisywało szczęście. Wiele dobrych sytuacji nie przynosiło rezultatu bramkowego. W sytuacji sam na sam obok bramki strzelił Jarek Wyszyński. Sędzia główny spotkania nie uznał również prawidłowo strzelonej przez Piotra Augustyniaka bramki, dopatrując się pozycji spalonej, mimo iż jeden z obrońców Bzury stał niemalże na linii bramkowej. W ostatniej minucie pierwszej odsłony rywale egzekwowali rzut rożny. Dośrodkowanie skutecznym strzałem zamknął jeden z piłkarzy miejscowych, tym samym wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.
Do drugiej odsłony wyszkowianie wyszli bardzo zmobilizowani. Od samego początku Bug miał ogromną przewagę, nadal jednak wyszkowianie byli nieskuteczni. Dodatkowo niesłusznie czerwoną kartką został ukarany Łukasz Szala za nieumyślne kopnięcie rywala. Bug w dziesiątkę grał jednak jeszcze lepiej niż w pełnym składzie. W 67. minucie w polu karnym rywala ewidentnie sfaulowany został Kacper Wiśniewski. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Alan Wróbel. Kilka minut później naszą drużynę na prowadzenie wyprowadził Łukasz Kowalczyk. Napastnik próbował dośrodkować w pole karne gospodarzy, fatalny błąd popełnił bramkarz, który minął się z futbolówką, a ta wpadła bezpośrednio do bramki Bzury. W ostatnich minutach spotkania rywale mieli szansę na doprowadzenie do remisu. W sytuacji sam na sam napastnika Bzury pokonał jednak niezawodny Łukasz Derejko.
Bzura Chodaków – Bug Wyszków 1:2 (1:0)
Bramki dla Bugu: A. Wróbel 68. (k), Ł. Kowalczyk 76.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, M. Maciak, A. Chukwuemeka, A. Wróbel – J. Wyszyński, P. Augustyniak, J. Rejnuś, A. Nikodemski – Ł. Szala, Ł. Kowalczyk, a także: K. Wiśniewski, K. Kaput, D. Kaput.
Nadnarwianka Pułtusk – Błękitni Gąbin 1:3
W sobotę 8 września Bug podejmował na własnym obiekcie Błękitnych Gąbin. Pierwsze minuty meczu należały do Bugu, który prowadził ofensywną grę. Rywale skupili się głównie na kontratakach, z którymi na szczęście radziła sobie defensywa gospodarzy. W 10. minucie Łukasz Kowalczyk otworzył wynik meczu. Akcję rozpoczął Alan Wróbel, który długim przerzutem uruchomił Kamila Kaputa. Młody napastnik minął zwodem obrońcę, po czym dośrodkował w pole karne, tam z kolei do główki najwyżej wyskoczył Kowalczyk i mierzonym strzałem obok lewego słupka bramki pokonał golkipera przyjezdnych. Chwilę po wznowieniu gry Bug znowu atakował w polu karnym rywali, w zamieszaniu ponad bramką uderzył Jakub Rejnuś. Rywale odpowiedzieli szybką akcją z 12. minuty zakończoną strzałem z około 16. metrów, który świetnie obronił Derejko. W 17. minucie długą piłkę z głębi pola otrzymał Kowalczyk, dośrodkował do Kaputa, jednak obrońcy zablokowali strzał tego ostatniego. Kilka chwil później kolejny niecelny strzał oddał Rejnuś. W ostatnim kwadransie gry do ataku rzucili się rywale. Na posterunku byli defensorzy, którymi bardzo dobrze kierował Derejko. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Bugu.
W drugiej połowie inicjatywę przejęli rywale. W pierwszych minutach goście dwukrotnie uderzali niecelnie głową, w 58. minucie natomiast bardzo silny strzał odbił Derejko. W 66. minucie gospodarze odpowiedzieli akcją Kamila Kaputa, który minął dwóch rywali, po czym zdecydował się na strzał, niestety niecelny. W tej fazie meczu spotkanie się zaostrzyło, miało miejsce dużo fauli i dyskusji z arbitrami, którzy nie potrafili zapanować nad sytuacją na boisku. W 74. minucie wyszkowianie niespodziewanie podwyższyli prowadzenie. Po ziemi dośrodkował z lewej strony Robert Nogaj, a skutecznym strzałem po długim słupku popisał się Jarek Wyszyński. Chwilę później wyszkowianie musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał bowiem Szymon Salwin. W ostatnim kwadransie obie drużyny miały po jednej dobrej sytuacji. Po dośrodkowaniu Kowalczyka z powietrza mocno, ale niecelnie uderzył Rejnuś. Chwilę później w sytuacji sam na sam poradził sobie świetnie Derejko. Wynik do końca nie uległ już zmianie.
Bug Wyszków – Błękitni Gąbin 2:0 (1:0)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk 10., J. Wyszyński 74.
Bug: Ł. Derejko – A. Wróbel, M. Maciak, A. Chukwuemeka (46. K. Wiśniewski), R. Nogaj – P. Augustyniak, J. Rejnuś, Sz. Salwin, J. Wyszyński (77. A. Nikodemski) – Ł. Kowalczyk (90+2. D. Kaput), K. Kaput (88. M. Rosiński).
Bzura Chodaków – MKS Przasnysz 2:6
W następnej kolejce Bug będzie podejmowany w Przasnyszu przez miejscowy MKS. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 15 września.