Camper trzeci na turnieju w Ostrołęce

(Zam: 13.09.2012 r., godz. 10.30)

W dniach 8-9 września Camper Wyszków brał udział w Turnieju Siatkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęka. Porażki z Pekpolem Ostrołęka i Ślepskiem Suwałki oraz zwycięstwo z Pronarem Hajnówka dały drużynie Jana Sucha trzecie miejsce w rozgrywkach.

W sobotę 8 września Camper rozegrał dwa spotkania ze swoimi przyszłymi rywalami ligowymi, Pekpolem Ostrołęka i Ślepskiem Suwałki. Mecz z tymi ostatnimi siatkarze Campera rozpoczęli bardzo dobrze, bo od zwycięstwa w pierwszym secie 25:20. Dobrze prezentowali się środkowi Campera, ogólnie drużyna popełniała mało błędów. W drugiej odsłonie role się odwróciły, Ślepsk triumfował 25:15. W trzeciej partii Camper niemal od początku do końca prowadził z rywalami kilkoma punktami. Przy stanie 24:21 przeciwnicy zagrali jednak bardzo dobrą serię blokiem i po obronieniu kilku piłek setowych wygrali 26:24. W czwartej partii drużyna z Suwałk kontrolowała sytuację na boisku. Camper mimo kilku zmian nie potrafił przełamać przeciwników i ostatecznie przegrał czwartego seta do 20, a tym samym cały mecz 1:3.
Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 1:3 (25:20, 15:25, 24:26, 20:25)

Podobny przebieg miał drugi turniejowy mecz, w którym wyszkowska drużyna zmierzyła się z gospodarzami, Pekpolem Ostrołęka. W pierwszym secie Camper kontrolował grę, wygrywając ostatecznie 25:22. W drugim secie ostrołęczanie zagrali dużo bardziej agresywnie w polu zagrywki, co okazało się dla nich dobrą receptą na zwycięstwo. Camper tym razem uległ 19:25. Takim samym wynikiem zakończyły się sety numer 3 i 4. Mimo ambitnej walki wyszkowianie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy i ostatecznie ulegli w całym meczu 1:3.
Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków 3:1 (22:25, 25:19, 25:19, 25:19)

Drugiego dnia turnieju Camper zmierzył się z Pronarem Hajnówka. Podopieczni trenera Jana Sucha udanie zrewanżowali się rywalom za przegrane play-offy w poprzednim sezonie. W pierwszym secie przez długi czas prowadzili rywale. Dopiero w samej końcówce Camper rzutem na taśmie odrobił straty i po asie serwisowym Pawła Kaczorowskiego wygrał 25:23. W drugiej odsłonie od początku do końca dominował Camper. Bardzo dobre zawody rozgrywał Sebastian Wójcik, niemal nieomylny w ataku był Paweł Kaczorowski. Ostatecznie atakiem ze środka seta zakończył Maciej Główczyński, a Camper wygrał 25:19. Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia miała bardzo podobny przebieg. Tym razem Camper wywalczył piłkę setową już przy stanie 24:13. Rywale zdołali jeszcze odrobić kilka punktów, jednak później ich zagrywający popełnił błąd. Wyszkowski zespół ostatecznie wygrał seta 25:17, a tym samym cały mecz 3:0.
Camper Wyszków – Pronar Hajnówka 3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

4. Pronar Hajnówka – 1 punkt.

Już w najbliższy weekend w hali WOSiR w Wyszkowie rozegrany zostanie Turniej o Puchar Burmistrza Wyszkowa z udziałem Pekpolu Ostrołęka, Indykpolu AZS Olsztyn, AZS Politechniki Warszawskiej i oczywiście Campera Wyszków. Wyszkowski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikował terminarz turnieju. Prezentuje się on następująco:
Piątek 14 września – mecze rozgrywane do trzech wygranych setów:
- godz. 17.00 – AZS politechnika Warszawska – Pekpol Ostrołęka,
- godz. 19.00 – Indykpol AZS Olsztyn – Camper Wyszków.
Sobota 15 września – mecze rozgrywane do 2 wygranych setów:
- godz. 10.00 – Camper Wyszków – Pekpol Ostrołęka,
- godz. 11.30 – Indykpol AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska,
- godz. 13.00 – Indykpol AZS Olsztyn – Pekpol Ostrołęka,
- godz. 14.30 – Camper Wyszków – AZS Politechnika Warszawska.
Wszystkich sympatyków piłki siatkowej z Wyszkowa i okolic serdecznie zapraszamy na turniej.