Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

Bug w końcu punktuje

(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

Zwycięstwem 4:0 zakończyło się spotkanie czwartej kolejki rozgrywek IV ligi, w którym Bug Wyszków podejmował Nadnarwiankę Pułtusk. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Szymon Salwin, Alan Wróbel, Adrian Nikodemski i Kamil Kaput.

Mecz Bug Wyszków – Nadnarwianka Pułtusk został rozegrany w sobotę 1 września na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Kilka pierwszych minut spotkania należało do gości, potem już jednak zdecydowanie dominował Bug. Pierwsza bramka gospodarzy została zdobyta w 17. minucie meczu. Robert Nogaj uruchomił na lewym skrzydle Jarka Wyszyńskiego, ten dograł do Łukasza Szali, którego podanie wzdłuż linii bramkowej precyzyjnie wykończył Szymon Salwin. Kwadrans później z dystansu groźnie uderzał Jakub Rejnuś, jednak piłka nieznacznie minęła słupek bramki gości. Chwilę potem Rejnuś i Salwin przeprowadzili dwójkową akcję, którą zakończył strzał Rejnusia, niestety prosto w bramkarza. Rywale odpowiedzieli kontrą w ostatnich minutach pierwszej połowy. Bardzo groźny strzał zdołał na szczęście zablokować Anthony Chukwuemeka.
Po przerwie wyszkowanie ruszyli do frontalnego ataku. W 49. minucie defensywa Nadnarwianki popełniła błąd, piłka po niedokładnym wybiciu trafiła do Wyszyńskiego. Wyszkowski pomocnik nie wahając się ani chwili oddał strzał na bramkę, na posterunku był jednak golkiper z Pułtuska. W 60. minucie, po długim podaniu z głębi pola, do ,,główki” w polu karnym rywala próbował wyskoczyć Adrian Nikodemski. Wyszkowianin został jednak staranowany przez jednego z obrońców gości za co sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Egzekutorem jedenastki był Alan Wróbel. Obrońca Bugu silnym strzałem w prawy dolny róg bramki oszukał bramkarza gości i jednocześnie podwyższył prowadzenie własnego zespołu. W 63. minucie sprytnym strzałem popisał się Nikodemski, jednak piłka po rykoszecie od obrońcy minęła bramkę Nadnarwianki. Chwilę później bliski zdobycia gola był Kamil Kaput. Młody zawodnik, który zastąpił na placu gry Wyszyńskiego, przedryblował na lewym skrzydle jednego z obrońców gości i mocnym strzałem próbował pokonać bramkarza gości, niestety nieskutecznie. W kolejnych minutach wyszkowscy zawodnicy próbowali strzałów z dystansu. Próby Nogaja i Wróbla skończyły się jednak niepowodzeniem. Wynik w 69. minucie podwyższył rozgrywający świetne spotkanie Nikodemski. Młody wyszkowianin skutecznie wykończył precyzyjne podanie Szali. Chwilę później trener Ogrodziński dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się Marcin Rosiński i Kacper Wiśniewski. Dwóch młodzieżowców wniosło do gry dużo świeżości. Bardzo szybki Wiśniewski już chwilę po wejściu oddał mocny strzał na bramkę gości myląc się zaledwie o centymetry. Jego partner natomiast uderzył głową ponad poprzeczką po dośrodkowaniu Nogaja. Rywale w drugiej połowie odpowiedzieli jedną groźną akcją. W 80. minucie dośrodkowanie po kontrze prawą stroną próbował wykończyć jeden z pułtuszczan, piłka na szczęście dla gospodarzy poszybowała jednak ponad poprzeczką. Już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Kamil Kaput. Wyszkowianin popisał się fantastycznym strzałem zza pola karnego. Chwilę później arbiter główny zakończył mecz. Wyszkowianie natomiast cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.
Bug Wyszków – Nadnarwianka Pułtusk 4:0 (1:0)
Bramki dla Bugu: Sz. Salwin 17., A. Wróbel 60., A. Nikodemski 69., K. Kaput 90+4.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, A. Chukwuemeka, M. Maciak, A. Wróbel – J. Wyszyński (58. K. Kaput), J. Rejnuś, P. Augustyniak, A. Nikodemski (77. M. Rosiński), Sz. Salwin (69. K. Wiśniewski) – Ł. Szala (86. K. Rosa).
W najbliższym tygodniu Bug Wyszków rozegra dwa spotkania ligowe. W środę 5 września zespół trenera Ogrodzińskiego będzie podejmowany w Sochaczewie przez Bzurę Chodaków. W sobotę 8 września wyszkowianie na własnym stadionie zagrają z drużyną Błękitnych Gąbin. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 16.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.