WKS zwycięski w lidze i w pucharze

(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

W ostatnim tygodniu WKS Rząśnik rozegrał mecz z Wichrem II Kobyłka w ramach rozgrywek Pucharu Polski oraz z Huraganem II Wołomin w ramach rozgrywek ligowych. W obu spotkaniach podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego odnieśli pewne zwycięstwa.

Pucharowe spotkanie zostało rozegrane w środę 29 sierpnia w Kobyłce. WKS pokonał rywala takim samym wynikiem, jakim tydzień wcześniej swój ligowy mecz z Wichrem II wygrały rezerwy rząśnickiego klubu. Bramki dla WKS-u zdobyli Piotr Żakiet (dwa trafienia) i Wojciech Kulesza. Rywale odpowiedzieli jednym golem. Wszystkie bramki padły po przerwie. W kolejnej rundzie Pucharu Polski WKS zmierzy się z Mazurem Radzymin. Mecz zostanie rozegrany w środę 12 września na stadionie w Rząśniku. Początek o godzinie 16.30.
Wicher II Kobyłka – WKS Rząśnik 1:3 (0:0)
Bramki dla WKS-u: P. Żakiet 61. i 74., W. Kulesza 88.
WKS: R. Gałązka – Ł. Abramczyk, P. Bobowski, D. Zalewski, A. Ciemerych – M. Dziczek (66. M. Laska), D. Brejnak, M. Michalski, A. Akier (54. W. Kulesza) – G. Abramczyk, P. Żakiet (75. P. Abramczyk).

Jeszcze bardziej efektowne zwycięstwo WKS zanotował w drugiej kolejce rozgrywek A-klasy. Rząśnicki zespół podejmował na własnym stadionie Huragan II Wołomin. Od pierwszej minuty meczu gospodarze zdecydowanie dominowali nad rywalem. Pierwsza bramka padła w 11. minucie spotkania. Do siatki trafił Żakiet, znajdując drogę do bramki dzięki dwójkowej akcji z Brejnakiem. Kilka minut później piłka po mocnym strzale Grzegorza Abramczyka odbiła się od słupka. W 27. minucie strzelec pierwszej bramki podwyższył rezultat spotkania. Emil Rembiejewski uruchomił długim podaniem Żakieta, który uprzedził wychodzącego bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik na 3:0. Tym razem błąd popełnił golkiper z Wołomina, a futbolówkę do pustej bramki skierował Łukasz Gałązka. Rywale w pierwszej odsłonie ani razu nie zagrozili poważnie bramce Łukasza Rogulskiego.
Strzelanie bramek w drugiej połowie rozpoczął kapitan WKS-u. Abramczyk pokonał słabo dysponowanego przez całe spotkanie bramkarza Huraganu strzałem w krótki róg bramki. Chwilę później swojej najlepszej okazji w tym meczu nie wykorzystali goście. Po strzale z dystansu Rogulski odbił piłkę przed siebie, dobiegł do niej napastnik Huraganu, jednak dobijając fatalnie spudłował. W ostatnim kwadransie spotkania, jego wynik ustalił Rembiejewski. W 78. minucie napastnik wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Zalewskiego. W 86. minucie piłkarz ten popisał się z kolei bardzo precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Strzał z odległości około 18 metrów ustalił ostatecznie wynik spotkania na 6:0.
WKS Rząśnik – Huragan II Wołomin 6:0 (3:0)
Bramki dla WKS-u: P. Żakiet 11. i 27., Ł. Gałązka 36., G. Abramczyk 58., E. Rembiejewski 78. i 86.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, Ł. Zalewski, P. Bobowski, Ł. Golianek – G. Abramczyk (65. M. Dziczek),Ł. Gałązka, D. Zalewski, D. Brejnak – P. Żakiet (70. A. Borek), E. Rembiejewski.
Dąb Wieliszew – Tur Jaktorów 8:0
Rządza Załubice – KS II Łomianki 2:2
Korona Jadów – Wisła Jabłonna 1:1
Legion II Warszawa – GKP II Targówek 1:5
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Dąbrówka 4:0
W następnej kolejce WKS zmierzy się z GKP II Targówek. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 9 września w Warszawie.