Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora

Udany debiut rezerw

(Zam: 04.09.2012 r., godz. 10.30)

Zwycięstwo 3:1 w swoim pierwszym meczu ,,o stawkę” zanotowały rezerwy WKS-u Rząśnik. Występująca w B-klasie drużyna pokonała po bramkach Kowalczyka, Drzewieckiego i Kuleszy Wicher II Kobyłka.

Mecz został rozegrany w sobotę 25 sierpnia w Kobyłce. Od pierwszych minut gry widać było, że goście przystąpili do gry zmobilizowani i skoncentrowani.
W drużynie WKS-u bardzo solidnie prezentowała się szczególnie linia pomocy, a w bramce zaskakiwał świetną postawę Grzegorz Brejnak. Goście powinni objąć prowadzenia w 25. minucie gry. W świetnej sytuacji znalazł się Wojciech Kulesza, ale uderzył wprost w bramkarza Wichru. Chwilę potem doskonałej okazji nie wykorzystał atakujący gospodarzy, który ograł Brejnaka, ale z ostrego kąta uderzył niecelnie. W 34. minucie zespół z Rząśnika zdołał w końcu zdobyć bramkę. Prostopadłego podania Michała Laski nie potrafili zatrzymać defensorzy przeciwnika, nie najlepiej zachował się również bramkarz gospodarzy, a z całego zamieszania najlepiej skorzystał zupełnie do tej pory niewidoczny Radosław Kowalczyk, pakując piłkę do bramki. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie.
Po zmianie stron na boisku pojawił się Radosław Drzewiecki, zastępując strzelca gola. Chwilę po wznowieniu goście powinni podwyższyć prowadzenie. Kulesza ograł obrońcę rywala, wypracował sobie świetną okazję, ale uderzył niecelnie. Upragniona, druga bramka padła w 58. minucie. Ładną, dwójkową akcję przeprowadzili Drzewiecki i Kulesza. Gola powinien zdobyć ten drugi, ale po dobitce udało się to dopiero Drzewieckiemu. Młody zawodnik WKS-u dał świetną zmianę, ale dopadł go pech. W jednej z akcji doznał silnego stłuczenia mięśnia i po zaledwie 20. minutach gry musiał opuścić boisko. WKS II Rząśnik zaś nadal przeważał. Dwa razy groźnie uderzał między innymi Daniel Modzelan. W 74. minucie bramkarz WKS-u nie dał rady skutecznie interweniować i gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Goście szybko jednak odpowiedzieli. Bramkę, na którą z przebiegu meczu jak najbardziej zasłużył, zdobył w końcu Kulesza, z bliska posyłając piłkę pod bramkarzem przeciwnika. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i goście mogli świętować swoje pierwsze ligowe zwycięstwo.
Wicher II Kobyłka – WKS II Rząśnik 1:3 (0:1)
Bramki dla WKS-u: R. Kowalczyk 34., R. Drzewiecki 58., W. Kulesza 80.
WKS: G. Brejnak – D. Mielczarczyk, T. Osowiecki, Z. Kałek, C. Skoczeń – Ł. Kwiatkowski (55. D. Modzelan), A. Soliński (81. P. Todorowski), M. Żuchowski, M. Laska – W. Kulesza, R. Kowalczyk (46. R. Drzewiecki, 66. M. Kmiołek).