Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraNici z Internetu? Samorząd apeluje

(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

Kilka miejscowości w gminie Wyszków może nie mieć dostępu do szerokopasmowego Internetu. Zdaniem władz miasta, Telekomunikacja Polska SA nie zamierza kontynuować budowy sieci światłowodowej na naszym terenie.

Jak informuje zastępca burmistrza Adam Mróz, samorząd chce zaapelować do Telekomunikacji Polskiej SA (która niedawno zmieniła nazwę na Orange) o kontynuowanie przedsięwzięcia zapewniającego dostęp do szerokopasmowego Internetu.
- Dotarły do nas informacje, że inwestycja ta ma zostać wstrzymana dla miejscowości Tumanek, Deskurów, Drogoszewo, Ślubów i nawet część Wyszkowa – Rybienko Leśne – mówi Adam Mróz.
Jak tłumaczy, TP SA była niejako zmuszona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do wykonywania tych inwestycji.
- Poprzez praktyki utrudniające uczciwą konkurencję na terenie naszej gminy nie wszyscy operatorzy mogli świadczyć usługi dostępu do Internetu – mówi zastępca burmistrza. – Jedyny operator, który udostępnia sieci światłowodowe, Telekomunikacja Polska SA, w ocenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie spełniał swoich obowiązków i na terenie Polski były tzw. białe plamy w dostępie do Internetu. Żeby nie płacić kar, Telekomunikacja Polska była zobowiązana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do wykonania inwestycji. Chodziło o dwa parametry – ilość podłączeń i obszar objęty inwestycją. Okazuje się, że ilość zrealizowanych podłączeń wystarcza, żeby wycofać się z realizacji drugiego parametru. To jest dla nas, a przede wszystkim naszych mieszkańców, krzywdzące – dodaje.
Z przedsięwzięciem samorząd wiązał spore nadzieje, także realizując swój projekt e-usług, w ramach którego m.in. sołtysi otrzymali laptopy, za pomocą których urząd, czy mieszkańcy mogliby się z nimi porozumiewać. Żeby jednak było to możliwe, potrzebny jest dostęp do Internetu.
- Teraz okazuje się, że być może z niektórymi sołtysami będziemy musieli się kontaktować metodą tradycyjną, radiową, a nie tak, jak zakładaliśmy – mówi Adam Mróz. – W interesie nas wszystkich było, by w miarę możliwości wesprzeć przedsięwzięcie Telekomunikacji po to, by białe plamy w dostępie do Internetu likwidować. Temu służyły spotkania informacyjne z sołtysami, przekonywanie ich, by występowało możliwie najmniej utrudnień podczas realizacji tego przedsięwzięcia. Wielu mieszkańców naszej gminy nieodpłatnie udostępniło swoje nieruchomości na położenie światłowodów. My dla tego przedsięwzięcia stworzyliśmy tzw. szybką ścieżkę w naszym urzędzie. Tym bardziej niezrozumiała była decyzja Telekomunikacji, by pozostałe prace wstrzymać.
J.P.

Komentarze

Dodane przez x, w dniu 06.09.2012 r., godz. 16.35
jakiś czas temu zrobili mi przy samym ogrodzeniu wykopki, powycinali gałęzie pięknych drzew, dzięki którym miałam więcej prywatności, rozwalili płytki, wstawili wszystko na miejsce byle jak. przysypali piachem, zostawili jakieś śmieci i pojechali. A mi pozostało sprzątać, wyrównywać i siać trawkę od nowa. Do dziś nie wiem kto to był i w jakim celu. Od sąsiadów dowiedziałam się, że podobno tp kładła światłowody. Żadnych informacji nie było wywieszonych w okolicy, nikt się nie kontaktował, że będą jakiekolwiek prace. Już samo to nie spodobało mi się na tyle, że nie chcę mieć z tp nic wspólnego. A internet równie szybki możecie mieć u innego operatora, więc nie płakać.
Telekomunikacja
Dodane przez Grażyna, w dniu 07.09.2012 r., godz. 08.36
mnie też tak załatwili, nie dość że zrujnowali mi ulicę przed wjazdem to jeszcze postawili słupek na mojej działce. teraz nie mogę wymusić na Nich naprawy tego co zepsuli.
Dodane przez Sławek, w dniu 08.09.2012 r., godz. 15.49
Ciekawy jestem kiedy mieszkańcy takich miejscowości jak Blochy, Augustowo, czy Dębienica albo Zalas będo mieć dostęp do internetu. jak na razie na przykład w Blochach stoi maszt przy szkole, jak dotąd internet mają nie liczni, ciekawe kiedy każdy odpłatnie będzie miał możliwość dostępu do internetu. Wiele osób czeka.
Dodane przez Janek, w dniu 09.09.2012 r., godz. 12.09
Miałem przez rok internet z Neti- masakra nie można się doprosić naprawy, następny rok miałem z FUZa - i nigdy więcej nie chcę już mieć z nim doczynienia- transfer masakra, zero stabilności a teraz mam z tp i jak dotąd żadnych problemów. Nie wiem w czym macie problem jesli wam nie pasuje operator to wybieramy innego
Dodane przez ami, w dniu 10.09.2012 r., godz. 13.05
polecam bezpłatne aero2
W czym problem....
Dodane przez Inżynier, w dniu 27.09.2012 r., godz. 14.30
Jeśli władze tak bardzo troszczą się o mieszkańców czemu same nie zbudują sieci szerokopasmowych wówczas mieszkańcy mogli by dowolnie wybierać operatora... władza jak to władza tylko mądrzyć się potrafi...

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta