Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa



Ośrodek dla trudnej młodzieży w Kamieńczyku

(Zam: 26.07.2012 r., godz. 11.58)

Fundacja „W dobrą stronę” z Warszawy, chce prowadzić w byłej szkole w Kamieńczyku ośrodek socjoterapii dla trudnej młodzieży.

W tej sprawie odbyło się spotkanie mieszkańcami. Wśród uczestników dyskusji był burmistrz Grzegorz Nowosielski i jego zastępcy.
- W spotkaniu uczestniczyła Monika Andrulewicz, szefowa fundacji „W dobrą stronę”, która zamierza prowadzić młodzieżowy ośrodek socjoterapii dla gimnazjalistów zagrożonych wykluczeniem z procesu edukacyjnego. Był też Andrzej Majcher, socjoterapeuta, który pracuje w tego typu placówce w Warszawie i prawdopodobnie pokieruje ośrodkiem w Kamieńczyku – relacjonuje Adam Warpas. – Mieszkańcy wykazali zainteresowanie powstaniem placówki, dlatego odbyło się spotkanie, by wyjaśnić im wszelkie wątpliwości, przekazać informacje, odpowiedzieć na wszelkie pytania. Jestem bardzo zadowolony, że do niego doszło. Radny z Kamieńczyka Kazimierz Turek i sołtys Marek Curuł dobrze wypowiadali się o projekcie. Wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Mam wrażenie, że mieszkańcy są zadowoleni z tego projektu, szczególnie, że fundacja chce z nimi współpracować i działać na ich rzecz użyczając również infrastruktury szkoły, którą będzie dzierżawić – dodaje.
Ośrodek ma być stacjonarny, ruszy prawdopodobnie od stycznia (do tego czasu ma trwać adaptacja szkoły do nowych potrzeb). Będzie przeznaczony początkowo dla trzydziestu uczniów. Warunkiem ich przyjęcia będzie nie tylko opinia specjalistów, ale też zgoda samej młodzieży i rodziców. A. Warpas twierdzi, że pierwszeństwo w skorzystaniu z pomocy ośrodka będą mieli młodzi ludzie z powiatu wyszkowskiego. Rekrutacja rozpocznie się od naszego terenu, zgodnie z wskazaniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
- To nie jest placówka o charakterze przymusowego skierowania, czy sądowego, tak jak w przypadku ośrodków wychowawczych. To nie są dzieci, które mają konflikt z prawem, ale mają kłopoty często związane ze środowiskiem rodzinnym – zaznacza Adam Warpas, który wraz z radnym Turkiem odwiedził tego typu szkołę. – To normalna placówka z internatem, nie ma tam drutów kolczastych, krat w oknach, niczym nie różni się od normalnej szkoły. Ma zapobiegać wykluczeniu społecznemu i możliwość ukończenia edukacji na poziomie gimnazjalnym – dodaje.
Władze miejskie i fundacja chcą, by ośrodek był użyteczny dla lokalnej społeczności, dlatego organizowane tu będą wydarzenia kulturalne i edukacyjne skierowane do wszystkich. Przewidywane są zajęcia decoupage, rzeźby, garncarstwa, festyny rodzinne i inne. Jak zapowiada Urząd Miejski, będzie też szansa na pracę dla kilku mieszkańców Kamieńczyka.
Już teraz Fundacja planuje w budynku byłej szkoły uruchomienie letnich półkolonii zatytułowanych „Śladami Króla Maciusia”. Przedsięwzięcie planowane jest na sierpień i ma się odbywać w duchu olimpiady. Będzie mogło z nich skorzystać około dwudziestu dzieci w wieku od 5 do 16 roku życia.
Fundacja „W Dobrą Stronę” powstała w listopadzie 2010 roku, by pomagać osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, jej podopieczni to przede wszystkim osoby mające kłopoty z nauką, problemy wychowawcze.
Organizacja współpracuje z młodzieżowymi ośrodkami socjoterapii oraz ze szkołami, których uczniowie mają problemy z edukacją i są zagrożeni wykluczeniem społecznym.
J.P.

Komentarze

Zamknąć - Izolować- Wyprać Mózg- Kulturalnie
Dodane przez Wspólnota samorządowa., w dniu 27.07.2012 r., godz. 11.52
To zły pomysł, tworzenie gett. Jeśli trudny spotyka się z trudnym to co z tego wynika?Powinni sie integrować w normalnych warunkach i każda szkołą powinna być przygotowana. Po co nauczyciele kończą pedagogikę czy pedagogikę specjalną. Dlaczego tworzy się klasy integracyjne, w których są niepełnosprawni? Dlaczego niepełnosprawni pracownicy chcą mieć kontakt z klientami a nie być na zapleczu? Kamieńczyk powinien być normalnym ośrodkiem oświaty a nie gettem dla trudnych. Pieniądze to nie wszystko. A czy Curuł czy Turek są reprezentantami tego obszaru.
Tutaj nie ma zadowolenia
Dodane przez Belzebub, w dniu 30.07.2012 r., godz. 23.44
Mieszkańcy Kamieńczyka wcale się z tego popmysłu nie cieszą, chyba że pan Nowośielski i jego zastępcy, pomysł poroniony...kto da na to kasę ? Szkołę należało zlikwidować ... to był dobry popmysł....ale nie dla mieszkanców...
co to za fundacja i ludzie?
Dodane przez Alena, w dniu 31.07.2012 r., godz. 14.18
Fundacja , ktora powstała dopiero co , nie ma sukcesów i oddać im niepełnosprawne dzieci? Czy zatrudnią dyplomowanych pedagogów i kto będzie fundację merytorycznie kontrolował? Co to za ludzie, skąd sie wzięli??? Kto to jest Monika Andrulewicz? Powinno sie bliże przedsatwić takich ludzi. Co o nich wiadomo? Czy są niekarani ? Nie lepiej poprosić o współpracę zakonnice, który wiadomo co są i dlaczego to robią ?????????????
do alena
Dodane przez ona, w dniu 01.08.2012 r., godz. 13.19
Droga pani. Ośr. Socjoterapii nie jest dla"niepełnosprawnych" dzieci tylko dla zagrożonych demoralizacją. Sama pracuję w takim ośrodku w Warszawie, takie ośrodki podlegają ścisłej kontroli kuratorium oświaty, muszą tam pracować specjaliści z dziedziny resocjalizacji i socjoterapii. To żaden wynalazek, wystarczy troszeczkę poczytać, jeśli na prawdę to Panią interesuje a nie robić z siebie idiote.
do ona
Dodane przez alena, w dniu 01.08.2012 r., godz. 22.52
No właśnie , celne ostanie zdanie
kto to
Dodane przez alena, w dniu 06.08.2012 r., godz. 14.17
czy to jest Monika Andrulewicz – dziennikarz, TVP Białystok , zajmujaca się historią miasta, regionu, etnografią, dawnymi zwyczajami i tradycją, czy Monika Andrulewicz – właścicielka Studia Modelowania Sylwetki „Trzy Gracje” czy własciciela Centrum Kształcenia Atena i Międzynarodowego Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie przy ul. Witkiewicza (czesne 44400 zl rocznie?)
Do Wspólnoty Samorządowej
Dodane przez Mietek, w dniu 24.08.2012 r., godz. 15.54
Proszę o nr kontaktowy do Was (Wspólnota Samorządowa), mam bardzo istotne informacje.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta