WKS rozbił kolejnego rywala

(Zam: 12.10.2010 r., godz. 11.18)

W najlepszy z możliwych sposobów piłkarze WKS-u Rząśnik zatarli nienajlepsze wrażenie z ostatniego meczu z drużyną Rządzą Załubice. W rozegranym w ostatniej kolejce meczu z Legionem II Warszawa ekipa trenera Zalewskiego wygrała aż 5:0.

Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Zalewskiego strzelał głową Grzegorz Abramczyk, a skuteczną dobitką popisał się Łukasz Gałązka. Doskonałe otwarcie rząśniczan mogło zostać zmarnowane w 9. minucie, kiedy po wślizgu Łukasza Abramczykasędzia podyktował rzut karny dla Legionu. Arbiter szybko jednak wycofał się ze swojej decyzji, gdyż faulu nie było. W kolejnych minutach piłkarze ze stolicy dobrze rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska, ale nie stwarzali sobie sytuacji podbramkowych. W 17. minucie mogło być 2:0, jednak strzał Grzegorza Abramczyka zatrzymał się na słupku. Druga bramka dla miejscowych padła w 27. minucie. Była to bardzo podobna sytuacja do tej, po której piłka po raz pierwszy znalazła się w bramce gości. Ponownie z wolnego dośrodkowywał grający trener WKS-u, a swoją drugą bramkę zdobył Gałązka. Do końca pierwszej połowy gospodarze kontrolowali przebieg gry, wynik spotkania nie uległ już jednak zmianie.

Po zmianie stron już w 49. minucie rząśniczanie zadali trzeci cios. Fatalnie w tej sytuacji zachował się bramkarz Legionu, który wprowadzając piłkę do gry trafił w Mariusza Dziczka, a futbolówka znalazła się w siatce stołecznej drużyny. Goście po kilku zmianach w swoich szeregach zaczęli stwarzać coraz groźniejsze sytuacje. Bardzo dobrze w bramce WKS-u spisywał się jednak Robert Gałązka. Gospodarze byli bardzo skuteczni w wykorzystywaniu strzeleckich okazji. W 60. minucie piękną prostopadłą piłkę zagrał Gałązka, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie uderzył Piotr Ciemerych. Wynik meczu ustalił w 86. minucie kapitan WKS-u, Grzegorz Abramczyk, także wykorzystując sytuację oko w oko z golkiperem z Warszawy. Swoją szansę miał w ostatnich minutach Marek Kucharzyk, ale minimalnie chybił. Ostatecznie mecz zakończył się 5:0 na korzyść WKS-u.

WKS Rząśnik - Legion II Warszawa 5:0 (2:0)

Bramki dla WKS-u: Ł. Gałązka 4 i 27, M. Dziczek 49, P. Ciemerych 60, G. Abramczyk 86.

WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk (82 - P. Abramczyk), Ł. Zalewski, P. Kulesza, A. Ciemerych - G. Abramczyk, Ł. Gałązka, D. Zalewski, D. Wiśniewski (65 - Z. Kałek) - M. Dziczek (70 - M. Kucharczyk), P. Ciemerych (87 - B. Szurawski).

Kolejnym rywalem zespołu z Rząśnika będzie drużyna Dębu Wieliszew. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 października w Wieliszewie.