Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 listopada 2019 r., imieniny Janusza, Konrada

Na klubokawiarnię i stroje

(Zam: 28.06.2012 r., godz. 11.54)

Wykończenie budynku klubokawiarni w Leszczydole Działkach i kupno strojów dla Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” – między innymi z myślą o tych planach wyszkowski samorząd złożył dwa projekty licząc na dofinansowanie.

Nabór wniosków ogłosiła Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”. Oba są umieszczone zostały na wstępnej liście rankingowej. Projekt dotyczący klubokawiarni warty jest 379 588, 93 złotych, gmina wnioskuje o 246 887 złotych. Gdyby udało się je pozyskać, możliwe byłoby wykonanie prac wykończeniowych budynku, dojścia i podjazdu z kostki betonowej, podłączenie instalacji, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, zagospodarowanie zieleni, postawienie placu zabaw dla najmłodszych i zagospodarowanie terenu wokół świetlicy. Samorząd planuje też wyposażenie jej w stoły, krzesła, zestaw kuchenny, rzutki, stoły do tenisa, badminton i zestawy gier planszowych.
Drugi projekt to przedsięwzięcie skierowane do uczniów Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach – członków Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”. W jego ramach mogliby dostać nowe stroje ludowe (krakowskie, kaszubskie, łowickie, opoczyńskie), które umożliwią profesjonalne przygotowanie nowych tańców. Na czerwiec przyszłego roku przewidziano również wyjazd edukacyjny do matecznika Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” – zwiedzanie ekspozycji kostiumów scenicznych i pamiątek, udział w próbie zespołu oraz profesjonalną lekcję tańca z instruktorem. Całkowita wartość tego zadania to 34 93,44 złotych, a wnioskowana kwota to 25 000 złotych.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl