Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora

Bug pokonał Serock i Żuromin

(Zam: 12.10.2010 r., godz. 11.26)

W ostatnim tygodniu drużyna Bugu Wyszków rozegrała dwa spotkania ,,o stawkę". W środę 6 października podopieczni trenera Krzywickiego pokonali w Serocku miejscowego Sokoła 6:0, w sobotę zaś wygrali ciężki mecz w Żurominie 2:1.

Spotkanie w Serocku rozgrywane było w ramach Pucharu Polski. Od początku spotkania wyraźną przewagę mieli zawodnicy z Wyszkowa. Bardzo słabo grający w tym sezonie Sokół (ostatnie miejsce w lidze okręgowej) został całkowicie zdominowany. W pierwszej połowie piłkarze Bugu trafiali do siatki rywali trzykrotnie. Na listę strzelców wpisali się rezerwowy Łukasz Kamiński, Łukasz Kowalczyk oraz Maciej Demich. W drugiej odsłonie wyszkowianie dołożyli kolejne trzy bramki. Ich autorami byli Krystian Ryczkowski, Paweł Kitliński, a także Krzysztof Krzywicki. W końcówce spotkania czerwoną kartkę w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach otrzymał Maciej Czachór. Wyszkowski zawodnik zderzył się głową z jednym z rywali, za co sędzia zupełnie niezrozumiale wyrzucił go z boiska. Ostatecznie jednostronne spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bugu 6:0.

Sokół Serock - Bug Wyszków 0:6 (0:3)

Bramki dla Bugu: Ł. Kamiński, Ł. Kowalczyk, M. Demich, K. Ryczkowski, P. Kitliński, K. Krzywicki.

Bug (pierwsza jedenastka): M. Janasz, B. Szala, M, Czachór, A. Wróbel, J. Gołębiewski, P. Kitliński, M. Demich, K. Krzywicki, K. Ryczkowski, Ł. Kowalczyk, Ł. Kamiński.

Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski wyszkowska drużyna rozegra w środę 20 października. W najbliższym czasie MZPN dokona losowania par kolejnej rundy pucharu.

W sobotę 9 października Bug rozegrał wyjazdowe spotkanie z Wkrą Żuromin w ramach rozgrywek ligowych. Początek spotkania należał zdecydowanie do wyszkowian. W 8. minucie świetnej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Szala. Krzywicki bardzo ładnym podaniem uruchomił Szalę, a ten w sytuacji sam na sam uderzył wprost w wychodzącego bramkarza z Żuromina. Błąd napastnika Bugu naprawił 10. minut później Krzywicki. Brat trenera popisał się fantastycznym uderzeniem przy samym słupku wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. Bramka, niestety, ostudziła zapał wyszkowskich piłkarzy. Do głosu zdecydowanie doszli miejscowi. W 30. minucie rywale wyprowadzili szybką kontrę, którą skutecznym strzałem z 16. metrów zakończył jeden z napastników Wkry. Do końca pierwszej połowy rywale naciskali wyszkowską defensywę, wynik spotkania nie uległ jednak zmianie.
W drugiej odsłonie wyszkowscy piłkarze odzyskali inicjatywę. Niżej notowani rywale wydawali się być usatysfakcjonowani wynikiem remisowym i skupili się głównie na grze obronnej. Przez długi czas wysiłki wyszkowian nie przynosiły jednak skutku. W 71. minucie piłkarze Bugu wreszcie dopięli swego. Wracający po kontuzji Bartosz Szala świetnym podaniem uruchomił swojego brata Łukasza, który najpierw uderzył w słupek, a chwilę później skutecznie zakończył akcję dobitką. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, jednak trzy minuty później w świetnej sytuacji nie trafił do pustej bramki. Końcowe minuty spotkania pełne były bardzo nerwowych zagrań, ostatecznie jednak wynik spotkania nie uległ zmianie. Bug wygrał 2:1.

Wkra Żuromin - Bug Wyszków 1:2 (1:1)

Bramki dla Bugu: K. Krzywicki 20, Ł. Szala 71.

Bug: E. Sak – A. Wrobel, Sz. Chalski (k), M. Czachór, J. Gołębiewski (55 - B. Szala) – M. Chorzępa, D. Papierz, K. Krzywicki, Ł. Szala (85 - P. Kitliński) – T. Zbrzeźniak, D. Dukalski (46 - K. Ryczkowski).

Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie drużyna MKS-u Przasnysz. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 października o godzinie 14.00 na stadionie WOSiR-u w Wyszkowie.