Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Rezerwy siódmą drużyną A-klasy

(Zam: 21.06.2012 r., godz. 11.28)

Na siódmym miejscu w tabeli grupy warszawskiej A-klasy, rozgrywki w sezonie 2011/2012 zakończył Bug II Wyszków. Występy złożonej w zdecydowanej większości z młodzieżowców drużyny w rundzie wiosennej można uznać za co najmniej poprawne.

W przerwie zimowej, na stanowisku trenera drużyny rezerw Bugu Wyszków, Arkadiusza Mielczarczyka zastąpił Marek Zalewski. W rundzie wiosennej nowy trener miał do dyspozycji drużynę złożoną głównie z piłkarzy, którzy w zeszłym sezonie występowali jeszcze w rozgrywkach juniorskich. Wsparciem dla nieogranego w seniorskiej piłce zespołu był doświadczony Mariusz Szajczyk oraz sporadycznie kilku piłkarzy z pierwszej drużyny. Bug II Wyszków rozpoczął piłkarską wiosnę od dwóch zwycięstw: wyjazdowego z Wisłę Jabłonna (6:0) oraz na własnym stadionie ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki (3:2). Dobre nastroje popsuły wysokie przegrane z kandydatem do awansu, Dębem Wieliszew (0:4) oraz Legionem II Warszawa (1:5). W obu meczach widoczna była duża przewaga rywali pod względem fizycznym nad młodymi piłkarzami Bugu. W piątej kolejce podopieczni trenera Zalewskiego ograli Koronę Jadów 4:2. Potem nadeszło trwające cztery tygodnie pasmo porażek. W tym czasie lepsi od Bugu okazali się piłkarze GKS-u Dąbrówka (0:1), WKS-u Rząśnik (2:4), Rządzy Załubice (1:2) oraz Wichru Kobyłka (1:4). Serię porażek przerwał walkower na korzyść wyszkowian za nieodbyte starcie z KS II Łomianki (goście nie stawili się na mecz). W następnej kolejce Bug II oddał jednak zdobyte bez gry punkty, zaliczając na korzyść Rotavii Nieporęt walkower za nieprzygotowane do gry boisko. Sezon 2011/2012 wyszkowianie zakończyli pozytywnym akcentem, ogrywając 3:1 Mewę Krubin.
Ostatecznie drużyna trenera Zalewskiego zakończyła rozgrywki na siódmym miejscu w tabeli. Zespół wywalczył w całym sezonie 37 punktów (w tym 15 w rundzie wiosennej). Bug II po przerwie zimowej wygrał 5 spotkań, a przegrał 7, żaden z meczy nie zakończył się podziałem punktów. Bilans ten mógłby być lepszy, jednak w drugiej części rundy wiosennej zespołowi rezerw brakowało wsparcia z nękanej kontuzjami pierwszej drużyny. Wiosną Bug strzelił 24 bramki, tracąc 28. Najlepszymi strzelcami drużyny byli Adrian Nikodemski (5 bramek) oraz Mariusz Szajczyk (4 bramki). Spośród młodszych piłkarzy wyróżnili się Marcin Rosiński (3 bramki) oraz Adrian Parobczyk (2 bramki). Parobczyk oraz pomocnik Szymon Salwin, zdołali przebić się do kadry pierwszej drużyny Bugu, w barwach której zaliczyli występy w rozgrywkach IV ligi. Piłkarzom Bugu II Wyszków oraz trenerowi życzymy poprawienia tegorocznego wyniku w przyszłym sezonie.