Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiDoszli do finału!

Ikona
(Zam: 12.10.2010 r., godz. 11.46)

Znakomicie spisali się młodzi wyszkowscy piłkarze, którzy awansowali do wojewódzkiego finału turnieju „O Puchar Premiera Donalda Tuska”. Wśród 12 finalistów znaleźli się w parze najlepszych. Do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa w ostatnim meczu, który dawał awans do finału krajowego.

Aby dotrzeć do elitarnego grona drużyn rywalizujących o wejście do krajowego finału, piłkarze z wyszkowskiego Gimnazjum nr 2 musieli najpierw, pod koniec września, wygrać eliminacje wojewódzkie. O krok od powtórzenia ich wyczynu byli walczący w młodszej kategorii wiekowej chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy w tej fazie rozgrywek uplasowali się na 3 miejscu. Awans uzyskał tylko zwycięzca.

Wyszkowscy gimnazjaliści – zwycięzcy eliminacji wojewódzkich z rejonu ostrołęckiego w kategorii chłopców starszych – 7 października zagrali o wejście do finału krajowego. Mecze rozgrywano w Warszawie, na sztucznym boisku Międzyszkolnego Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku.

O prymat na Mazowszu rywalizowało łącznie 12 drużyn. Wyszkowianie poradzili sobie niemal ze wszystkimi – dotarli do ścisłego finału! Zagrali w nim o awans do etapu ogólnopolskiego z drużyną z Duczek (powiat wołomiński). Niestety, w ostatnim meczu musieli uznać wyższość rywali ulegając im wyraźnie 1:5. W wyszkowskiej drużynie prowadzonej przez trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego wystąpili: Mateusz Smyk, Jakub Wrzosek, Mateusz Gryz, Adam Wojtkowski, Michał Kosiorowski, Filip Sakowicz, Łukasz Łach, Łukasz Łada, Cezary Lonca, Mateusz Ciskowski.

Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski docenił starania i dobre wyniki młodych wyszkowian. Zaprosił do siebie zawodników z Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1, przygotowanych przez trenera Przemysława Majewskiego (w składzie: Mikołaj Abramczyk, Wiktor Augustynik, Łukasz Bartkiewicz, Piotr Borowski, Kamil Brzozowski, Mateusz Łachacki, Karol Kostrzewa, Stanisław Rogulski, Michał Sępkowski, Bartłomiej Wróbel). Burmistrz wraz ze swoim zastępcą, Adamem Mrozem, podziękowali sportowcom za bardzo dobre reprezentowanie gminy Wyszków i wręczyli im okolicznościowe upominki.

Opr. Artur Laskowski

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta