Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora



Magia pasji

(Zam: 29.02.2012 r., godz. 13.32)

Pasje ubarwiają życie, pobudzają do rozwijania zdolności, nie pozwalają na nudę. Im właśnie swoje przedstawienia poświęcili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, szkół w Gaju i Niegowie podczas koncertu „My też potrafimy”.

Już po raz czwarty SOS-W i starosta zaprosili na wydarzenie, które w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zgromadziło 21 lutego szerokie spektrum publiczności – młodzież, nauczycieli, przedstawicieli samorządów i podległych im jednostek. Koncert poprowadziła dyrektor SOS-W Edyta Jarosz.
- Pasja pozwala oderwać się od problemów, wyzwolić siebie – tak jest u nas na co dzień – mówiła zapowiadając jedno z przedstawień.
We wtorkowe popołudnie można było obejrzeć historie o pasji. Aktorzy wykonywali zadania dostosowane do własnych możliwości i talentów – efekt ich przygotowań publiczność witała gorącymi oklaskami. Przykładem tej różnorodności był chociażby występ uczniów szkoły filialnej w Gaju „Fiszor” zatytułowany „Pasje na bezludnej wyspie”. Dzieci i młodzież dedykowali go siostrze Damaris – do niedawna dyrektor miejscowego Domu Pomocy Społecznej, która przeszła do pracy w placówce w zachodniej Polsce. Aktorzy pokazali różne fascynacje, m.in. sportem żonglując piłkami. Była też scenka malowania pejzaży, czy fragment, gdzie wychowankowie tańczyli w rytm hip-hopowej muzyki. Podczas spektaklu rozbrzmiewały kompozycje w różnej stylistyce, jak chociażby część Suity Bergamasque Claude`a Debussiego, czy piosenka Maryli Rodowicz „Futbol”.
W przygotowanie spektaklu „Marzenia budzą pasję”, prócz podopiecznych szkoły filialnej w Niegowie, zaangażowali się: instruktor tańca Jolanta Wiśniewska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta wyszkowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz tegoroczny laureat Supertalentu Łukasz Samowski, któremu przyznano ten tytuł za umiejętności żonglerskie. Widzowie mogli podziwiać sprawne podrzucanie przedmiotami, taniec, a na finał występ z orkiestrą pod dyrekcją Franciszka Józefa Bieganowskiego – niedawnego laureata statuetki Herbu Powiatu Wyszkowskiego.
Tradycją koncertów „My też potrafimy” są też wspólne występy wychowawców wraz z podopiecznymi. Tu pokazali się uczniowie i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w bajce „Nie ma tego złego”.

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta