W końcu zwycięstwo!

(Zam: 05.10.2010 r., godz. 11.20)

Prawie trzy tygodnie musieliśmy czekać na zwycięstwo drużyny rezerw Bugu Wyszków w rozgrywkach piłkarskiej B-klasy. Nękana do tej pory przez braki kadrowe drużyna Arkadiusza Mielczarczyka pokonała w ostatnią niedzielę zespół Wichru II Kobyłka 3:1.

Mecz został rozegrany w niedzielę 3 października na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Po raz pierwszy od dłuższego czasu drużynę rezerw zasilili gracze pierwszego zespołu, m. in. Łukasz Kowaczyk i Krystian Ryczkowski, co przyniosło zdecydowane efekty. Sam początek spotkania należał jednak do gości. Już w 5. minucie w sytuacji sam na sam z Łukaszem Rogulskim znalazł się jeden z napastników Wichru, wyszkowski bramkarz wyszedł jednak z tej akcji obronną ręką. Po kwadransie gry goalkeeper Bugu nie miał już jednak nic do powiedzenia. Błąd popełniła wyszkowska defensywa, a niepilnowany napastnik z Kobyłki tym razem się nie pomylił. Utrata bramki pobudziła wyszkowskich piłkarzy do bardziej aktywnej gry. Zaowocowało to golem wyrównującym, którego jeszcze przed przerwą zdobył Łukasz Kamiński.
Od początku do końca drugiej odsłony wyraźną przewagę mieli gospodarze. Już w pierwszych minutach sytuację sam na sam z bramkarzem gości pewnie wykorzystał Kowalczyk. Bliski podwyższenia prowadzenia był dwukrotnie obrońca Damian Maryniak, który jednak nie trafił głową w bramkę. Kilka minut przed zakończeniem spotkania za brutalne wejście w nogi Roberta Szreibera z boiska został usunięty jeden z piłkarzy gości. Grających w dziesięciu piłkarzy z Kobyłki bardzo ładnym strzałem głową ostatecznie pokonał Adrian Parobczyk. Chwilę później arbiter główny zakończył spotkanie, Bug wygrał 3:1.

Bug II Wyszków – Wicher II Kobyłka 3:1 (1:1)

Bramki dla Bugu: Ł. Kamiński, Ł. Kowalczyk, A. Parobczyk.
Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Mielczarczyka będzie drużyna Lotniska Modlin. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 10 października w Nowym Dworze Mazowieckim.