Dziewczęta z Norwida przegrały z Sowińskim

(Zam: 15.02.2012 r., godz. 10.26)

Wynikiem 1:2 na korzyść żeńskiej reprezentacji III LO im. gen. Sowińskiego z Warszawy zakończyło się ostatnie spotkanie dziewcząt z I LO im. C. K. Norwida w rozgrywkach Szkolnej Ligi Siatkówki.

Mecz został rozegrany we wtorek 7 lutego w Warszawie. Pierwszą odsłonę spotkania, podopieczne trener Urszuli Siankowskiej rozpoczęły dość ,,ospale”. Rywalki były skuteczniejsze na siatce, wykorzystywały również skrupulatnie błędy wyszkowianek w polu. Ostatecznie ,,Norwid” uległ w pierwszej partii 25:22. W drugim secie role na boisku się odwróciły. Siatkarki z Wyszkowa narzuciły rywalkom własny styl. Bardzo dobrze ze środka, tradycyjnie już atakowała kapitan zespołu, Olga Siporska. Na skrzydle nieźle prezentowała się Katarzyna Odojewska. Wysokie prowadzenie wprowadziło jednak w szeregi naszych zawodniczek pewne rozluźnienie, które wykorzystały gospodynie doprowadzając w samej końcówce do remisu i gry ,,na przewagi”. Podczas decydujących wymian więcej zimnej krwi zachowały podopieczne trener Siankowskiej i ostatecznie wygrały 26:24. Zimnej konsekwencji zabrakło jednak reprezentantkom wyszkowskiego LO w tie breaku. Od początku seta dominowały gospodynie, szybko uzyskując kilkupunktową przewagę. W kolejnych wymianach wyszkowianki nie potrafiły zatrzymać na siatce wysokich środkowych z Sowińskiego. Ostatecznie rywalki wygrały trzecią partię 15:7, a tym samym 2:1 w całym meczu.

III LO im. gen. Sowińskiego Warszawa – I LO im. C. K. Norwida Wyszków 2:1 (25:22, 24:26, 15:7)

LO ,,Norwid” (skład ligowy): Olga Siporska, Eliza Sarmacka, Natalia Rosińska, Olga Tauter, Marta Rawicka, Joanna Kapla, Magdalena Czyż, Karolina Borzymek, Katarzyna Odojewska, Monika Szydłowska, Weronika Morawska, Patrycja Grzyb.
Trener: Urszula Siankowska.
Kolejnym ligowym rywalem dziewcząt z LO będą siatkarki miejscowego UKS-u Polonez. Spotkanie zostanie rozegrane za dwa tygodnie.