Bug zatrzymał Nadnarwiankę

Ikona
(Zam: 05.10.2010 r., godz. 11.24)

2:1 na korzyść gospodarzy zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy Bugiem Wyszków a Nadnarwianką Pułtusk, rozegrane na wyszkowskim stadionie w ramach rozgrywek grupy północnej IV ligi. Bramki dla Bugu zdobyli Tomasz Zbrzeźniak i Łukasz Szala.

Początek sobotniego spotkania był bardzo wyrównany. Zawodnicy obu zespołów grali bardzo ambitnie, spotkanie było prawdziwym meczem walki. Niecelny strzał Dariusza Papierza z około 20 metrów w 11. minucie, rozpoczął okres optycznej przewagi Bugu. W 15. minucie minimalnie niecelnie uderzył Zbrzeźniak. Kwadrans później ten sam zawodnik skoczył do piłki dośrodkowywanej agresywnie przez Krzywickiego, futbolówkę z głowy zdjął mu jednak w ostatniej chwili goalkeeper gości. Chwilę później bramkarz z Pułtuska był już jednak bezradny. Z rzutu wolnego potężnie w mur huknął Krzywicki, piłka wróciła mu pod nogi, dobitkę wyłapał bramkarz. Piłkę po szybkim wznowieniu błyskawicznie odzyskali jednak wyszkowianie, Krzywicki szybkim podaniem uruchomił Zbrzeźniaka, który silnym strzałem z linii pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W tym momencie mecz zdecydowanie nabrał tempa. Chwilę po wznowieniu groźny strzał głową rywala z dużym spokojem obronił Erwin Sak. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, którą strzałem z ostrego kąta zakończył Zbrzeźniak, bramkarz gości zdołał sparować jednak piłkę na rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu z kornera została strącona głową przez Michała Chorzępę, jednak minimalnie obok prawego słupka. W końcowych minutach inicjatywę przejęli goście, jednak wyszkowska defensywa wytrzymała serię ataków, które w rezultacie nie przyniosły większego zagrożenia dla bramki Saka.

Drugą połowę błyskawicznym atakiem rozpoczęli gospodarze. Już w 46. minucie pojedynek biegowy na połowie rywala wygrał Zbrzeźniak, wyszedł sam na sam z bramkarzem, który zdołał sparować strzał wyszkowianina. Do piłki dopadł Chorzępa, uderzył na bramkę, piłkę tuż sprzed linii głową wybił jednak ofiarnie jeden z obrońców Nadnarwianki. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Bugu. Bardzo silny strzał jednego z rywali na raty obronił Sak. Podobnie zakończyła się akcja z 52. minuty, gdy Sak obronił strzał rywala z 15 metrów. W 54. minucie świetnej okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Dominik Dukalski. Wyszkowianin pomylił się minimalnie w sytuacji sam na sam o kilka centymetrów przestrzelając bramkę Nadnarwianki. Rywale odpowiedzieli na to akcją w 59. minucie, kiedy jeden z czarnoskórych zawodników Nadnarwianki w bardzo dobrej sytuacji nie potrafił pokonać dobrze ustawionego Saka. Potem inicjatywę przejęli piłkarze Krzywickiego. W 62. minucie padła druga bramka. Papierz ładnym, prostopadłym podaniem uruchomił Zbrzeźniaka, który uderzył mocno wprost w bramkarza, a piłkę skutecznie dobił Łukasz Szala. Mimo dwubramkowej przewagi Bugu rywale nie składali broni. W 65. minucie potężny strzał z rzutu wolnego z około 35 metrów od bramki fantastyczną paradą obronił Sak. Chwilę później uderzeniem z podobnej odległości bramkarza rywali bezskutecznie próbował zaskoczyć Chorzępa. Ten okres gry był niezwykle wyrównany i pełny szybkich akcji, niestety, również dyskusji zawodników obydwu drużyn z arbitrem głównym spotkania, co staje się już swoistą tradycją IV-ligowych boisk. W 78. minucie piłka po dośrodkowaniu Krystiana Ryczkowskiego trafiła w słupek. Chwilę później z drugiego skrzydła w pole karne dośrodkowywał Woźniak, do piłki najwyżej wyskoczył Ryczkowski i strzelił głową w poprzeczkę. Sędzia przerwał jednak grę, ponieważ faulowany był Woźniak. Winowajca tego zdarzenia otrzymał drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę, w wyniku czego rywale kończyli mecz w 10. Mimo osłabienia ostatni kwadrans spotkania należał do gości. Ich napór przyniósł im honorowe trafienie w 3. minucie doliczonego czasu gry, którego autorem był czarnoskóry piłkarz Thank God. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 2:1 na korzyść Bugu.

Bug Wyszków – Nadnarwianka Pułtusk 2:1 (1:0)

Bramki dla Bugu: T. Zbrzeźniak 28, Ł. Szala 62.

Bug: E. Sak, Sz. Chalski, D. Papierz, K. Krzywicki, M. Czachór, W. Woźniak (83 – J. Gołebiewski), D. Dukalski (90+1 – Ł. Kamiński), A. Wróbel, M. Chorzępa (82 – Ł. Kowalczyk), Ł. Szala (74 – K. Ryczkowski), T. Zbrzeźniak.

Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie drużyna Wkry Żuromin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 9 października w Żurominie. W środę 6 października Bug podejmie z kolei u siebie drużynę Sokoła Serock, w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 15.30.