Koniec II fazy WLPS

(Zam: 01.02.2012 r., godz. 10.22)

W niedzielę 29 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie rozegrana została ostatnia kolejka spotkań II fazy Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. W następnym tygodniu rozpocznie się decydująca faza play-off.

W pierwszym meczu grupy A niepokonany dotychczas zespół Wichrów Namiętności spotkał się z obrońcami tytułu, PTM FITLAND. Pierwszy set spotkania był bardzo zacięty, ostatecznie jednak przechylili go na swoją korzyść siatkarze PTM-u, wygrywając 25:23. W drugiej odsłonie siatkarze Wichrów mieli wyraźne problemy z organizacją gry. Wszystkie błędy i nieporozumienia w szeregach rywali skrupulatnie wykorzystywali siatkarze PTM-u. Oni też wygrali drugiego seta 25:20, a całe spotkanie 2:0. W rezultacie tego zwycięstwa PTM zajął pierwsze miejsce w grupie A rozgrywek.
W równolegle rozgrywanym spotkaniu X-Team rywalizował z naszą redakcyjną drużyną, WOK Hutnik Wyszkowiak. X-Team musiał wygrać seta, by nie zająć ostatniego miejsca w grupie, Wyszkowiak z kolei, aby osiągnąć ten sam cel musiał wygrać 2:0. W pierwszej partii górą był X-Team, wygrywając do 22. W kolejnych partiach zdecydowanie zwyciężył Wyszkowiak (25:17 oraz 15:12 w tie breaku). Zwycięstwo 2:1 nie zmieniło jednak sytuacji, WOK zajął czwarte miejsce w grupie, X-Team zakończył drugą rundę na trzeciej lokacie.
W pierwszym spotkaniu grupy B Camper VIP miał się zmierzyć z UKS-em Polonez. Siatkarze z Gimnazjum nr 1 po raz drugi nie stawili się jednak na ligowym parkiecie. Zwycięstwo walkowerem przypadło więc Camperowi, UKS natomiast zgodnie z regulaminem rozgrywek został zdyskwalifikowany.
W meczu ,,na szczycie” grupy B, LO Nowy Wyszkowiak walczył z Rybnem. Oba zespoły rozpoczęły mecz w nieco osłabionych składach. Pierwszego seta od mocnego uderzenia rozpoczęli siatkarze Rybna, którzy zaskoczyli rywali silną zagrywką i przez długi czas utrzymywali się na prowadzeniu. W końcówce Nowy zdołał odrobić straty i doprowadzić do gry ,,na przewagi”. Więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy Rybna i ostatecznie wygrali 26:24. Przez większą część drugiego seta oba zespoły toczyły walkę punkt za punkt, potem jednak Nowy wywalczył sobie dużą przewagę punktową, którą utrzymał do końca wygranego 25:17 seta. Tie break był bardzo wyrównany, przy zmianie stron Nowy prowadził 8:7. W końcówce obie drużyny toczyły długie wymiany, większość z nich padła łupem redakcyjnego zespołu, w rezultacie czego Rybno uległo 12:15, a tym samym 1:2 w całym meczu.
W najbliższą niedzielę (5 lutego) rozegrana zostanie pierwsza runda play-off. Spotkania odbędą się w następującej kolejności:
- godz. 16.00 – PTM FITLAND – WOK Hutnik Wyszkowiak,
- godz. 16.00 – Wichry Namiętności – X-Team,
- godz. 17.00 – Rybno – Camper VIP,
- LO Nowy Wyszkowiak – bezpośredni awans do meczu o V miejsce (powodem jest dyskwalifikacja UKS-u Polonez).
Wszystkich kibiców siatkówki z Wyszkowa i okolic serdecznie zapraszamy na trybuny hali WOSiR przy ulicy Geodetów 45 w Wyszkowie.