Fuz Ostrowy pokonał Skuszew

(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.20)

W niedzielę 8 stycznia niepokonani dotychczas liderzy tabeli Wyszkowskiej Halowej Ligi ,,6” Piłkarskich, piłkarze Skuszewa, po raz pierwszy schodzili z placu gry z opuszczonymi głowami. Sprawcami sensacyjnego rozstrzygnięcia są piłkarze drużyny Fuz Ostrowy, którzy pokonali faworyzowanych rywali 3:2 (1:1).

W niedzielę 8 stycznia rozegrane zostały zaledwie trzy spotkania ligowe, które stanowią pierwszą część IX kolejki (pozostałe cztery mecze odbędą się w niedzielę 22 stycznia).
W pierwszym meczu kolejki Somianka zmierzyła się ze Snajperami. Drużyny, które okupują do tej pory dolną część ligowej tabeli, stworzyły bardzo ładne widowisko. Wyrównane spotkanie ostatecznie rozstrzygnęli na swoją korzyść piłkarze z gminy Somianka, którzy wygrali hokejowym wynikiem 4:3.
Zdecydowanie bardziej jednostronny był mecz Głos Wyszkowa Sępkowski – BRUK-BUD. ,,Dziennikarze”, którzy walczą o najwyższe cele w tej edycji ligi, nie dali rywalom najmniejszych szans, po swoistym festiwalu strzeleckim wygrali 6:1.
Wydarzeniem ligowym wieczoru był natomiast bój pod tytułem ,,Skuszew kontra Ostrowy”. Spotkanie rozpoczęło się, zgodnie z oczekiwaniami, od ataków zespołu Skuszewa, który już w 3. minucie po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym i strzale z dystansu wyszedł na prowadzenie. Kolejne bramki wydawały się tylko kwestią czasu, bowiem liderzy tabeli nie zwalniali tempa. W 12. minucie ,,ukąsił” jednak Fuz. Niemal identyczna akcja po rzucie wolnym dała piłkarzom z Ostrów wyrównującego gola. Do końca pierwsze odsłony utrzymał się wynik remisowy. Drugą połowę od huraganowych ataków rozpoczęli zawodnicy Skuszewa. Dobrze grała jednak obrona Fuzu, a bardzo dobrze – bramkarz, Sergiusz Kaliciński. Zespół z Ostrów przestawił się na grę z kontry, która okazała się zabójczą bronią. Dwa bardzo sprawnie przeprowadzone kontrataki, dwie sytuacje sam na sam i na 6 minut przed końcem Fuz Ostrowy prowadził dwoma bramkami (3:1). Skuszew, jak na lidera tabeli przystało, nie złożył jednak broni. W 36. minucie jeden z piłkarzy tego zespołu fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego w okienko bramki zdobył kontaktowego gola. Aż do ostatniego gwizdka sędziego, trwał szturm na bramkę Fuzu, piłkarze z Ostrów zdołali jednak go przetrzymać. Po zakończeniu spotkania sprawcy niespodzianki długo (w pełni zasłużenie) celebrowali swoje zwycięstwo.
Pozostałe spotkania IX kolejki zostaną rozegrane w niedzielę 22 stycznia w następującej kolejności: