Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłySprawdzali swoją znajomość języka

(Zam: 11.01.2012 r., godz. 08.26)

Uczestnicy konkursu artystyczno-językowego 15 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Długosiodle z rąk dyrektor Urszuli Kmoch, Ewy Karczewskiej i Justyny Łempickiej odebrali nagrody za udział w przedsięwzięciu.

Jury w składzie: Ewa Karczewska, Ewa Krysiak i Agata Pędzich oceniało plakaty, przedstawiające miejsce w Londynie, które jest warte zobaczenia i opis tego miejsca w języku angielskim wraz z tłumaczeniem na język polski. Konkurs w zamierzeniu organizatorów miał rozbudzić zainteresowania językowe, podnieść poziom umiejętności języka angielskiego, zmotywować uczniów do jego nauki oraz rozbudzić i rozwijać potrzebę samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych. I miejsce zajęła Wiktoria Bedecka (PSP w Długosiodle), II – Adrian Pujer (PSP w Dalekim), III – Adrianna Deptuła (PSP w Chrzczance), IV miejsce uzyskała Patrycja Moczydłowska (PSP w Sieczychach), zaś V miejsce przypadło Katarzynie Borczon (PSP w Długosiodle). Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Tego samego dnia, 15 grudnia, odbył się również konkurs języka angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych gminy Długosiodło. Najpierw uczniowie układali zdania z rozsypanki wyrazowej, następnie literowali uprzednio wylosowane wyrazy. Konkurs miał przede wszystkim sprawdzić umiejętności językowych w zakresie ortografii i gramatyki języka angielskiego. Komisja konkursowa w składzie: Justyna Łempicka (współorganizator konkursu), Paweł Skibiński – nauczyciel j. angielskiego, Katarzyna Stysiak – nauczycielka j. angielskiego, Zofia Borowska – nauczycielka j. angielskiego, przyznała I miejsce Adriannie Deptule (kl. VI) i Paulinie Puściań (kl. VI), II miejsce zdobyła Aleksandra Kulesza (kl. VI), III miejsce – Paulina Rogalska(kl. VI), IV miejsce – Aneta Ciuchta (kl. VI), V miejsce – Marcin Andryszczyk (l. VI). Nagrody wręczyły Urszula Kmoch, Ewa Karczewska i nauczyciele z komisji konkursowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klas V, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki, mimo tego, że są młodsi od swoich kolegów i koleżanek z klas VI. Są to: Katarzyna Borczon, Wiktoria Bedecka, Małgorzata Orłowska, Rozalia Nortman, Julia Uziębło.

Opr. E.E

Komentarze

To Ja
Dodane przez Rozalia Nortman, w dniu 29.01.2012 r., godz. 17.19
Ten konkurs był super! To ja jestem jedną z tych piąto-klasistek które miały wysokie punkty. Ta strona internetowa to fajny pomysł, zwłaszcza gdzy któś nie kupuje gazet....

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta