Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Wichry Namiętności wygrały pierwszą fazę rozgrywek WLPS

(Zam: 20.12.2011 r., godz. 10.24)

W niedzielę 18 grudnia w hali sportowej WOSiR rozegrane zostały spotkania ostatniej kolejki I fazy Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. Z kompletem zwycięstw zakończył ją zespół Wichrów Namiętności.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu LO Nowy Wyszkowiak zmierzył się z UKS-em Polonez. Siatkarze Nowego zgodnie z oczekiwaniami pewnie wygrali mecz z reprezentacją Gimnazjum nr 1 2:0 (25:20, 25:15), o ich ewentualnej grze w grupie A drugiej fazy zadecydować miały jednak wyniki pozostałych spotkań.
Najbardziej zaciętym meczem VII kolejki było spotkanie lidera z wiceliderem tabeli, czyli Wichry Namiętności kontra PTM FITLAND. W pierwszym secie nieoczekiwanie dużą przewagę wywalczyli sobie siatkarze PTM-u i mimo pogoni rywali wygrali 25:22. W drugiej odsłonie oba zespoły stoczyły bardzo wyrównany bój. Tym razem Wichry triumfowały 25:23. W decydującym secie lider tabeli przeważał już zdecydowanie i dzięki wygranej 15:6 i 2:1 w całym meczu zakończył I fazę ligi z kompletem zwycięstw.
W trzecim niedzielnym meczu X-Team zmierzył się z Camperem VIP. Pierwszy z zespołów musiał wygrać to spotkanie, aby awansować do grupy A drugiej fazy. Siatkarze X-Team-u wywiązali się z tego zadania, triumfowali pewnie 2:0, do 18 i 19 w poszczególnych setach. Tym samym X-Team zajął upragnione, czwarte miejsce w I fazie rozgrywek.
Równolegle rozgrywane było spotkanie WOK Hutnik Wyszkowiak – Rybno. W pierwszym secie siatkarze WOK-u rozbili rywali bardzo silną zagrywką i skuteczną grą z kontry. W drugiej odsłonie Rybno znacznie poprawiło odbiór i wyraźnie zaskoczyło rozluźnionych rywali. Set zakończył się zwycięstwem siatkarzy z nadbużańskiej miejscowości, 25:22. W trzeciej partii nasza redakcyjna drużyna ponownie zwarła szyki, opanowała sytuację na boisku i wygrała 15:7, a tym samym 2:1 w całym spotkaniu.

8. UKS Polonez 0 0-14

Taki układ tabeli powoduje, że do grupy A, która będzie rywalizować o czołowe cztery miejsca w sezonie awansowały następujące zespoły: Wichry Namiętności, PTM FITLAND, WOK Hutnik Wyszkowiak i X-Team. W grupie B, zagrają natomiast: LO Nowy Wyszkowiak, Rybno, Camper VIP i UKS Polonez. Po Nowym Roku, w obu grupach rozegrane zostaną trzy kolejki spotkań, każda drużyna zmierzy się z każdą. Ostateczne klasyfikacje w obu grupach zadecydują o późniejszym kształcie fazy play-off.
Spotkania pierwszej kolejki drugiej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w niedzielę 8 stycznia w następującej kolejności: