Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

WKS Rząśnik wygrał Puchar Polski MZPN Warszawa!

(Zam: 30.11.2011 r., godz. 10.16)

Piłkarze WKS-u Rząśnik osiągnęli największy sukces w historii klubu – wygrali rozgrywki Pucharu Polski MZPN – Warszawa. W niedzielę 27 listopada rząśniczanie pokonali na własnym stadionie Znicz II Pruszków w finale rozgrywek 4:1 (1:0).

Mecz o miano najlepszej drużyny Pucharu Polski w okręgu warszawskim zgromadził na trybunach stadionu w Rząśniku komplet widzów. Obie drużyny podeszły do spotkania z największym zaangażowaniem. Początek meczu należał do faworyzowanych rywali. Piłkarze Znicza bardzo dobrze rozgrywali piłkę w środku pola, po czym oddawali silne strzały z dystansu, które na szczęście mijały bramkę WKS-u w bezpiecznej odległości. Po kwadransie gry gospodarze zaczęli odzyskiwać inicjatywę. W 26. minucie na połowie rywali sfaulowany został Paweł Osowiecki. Chwilę później do piłki podszedł Grzegorz Abramczyk, który mimo znacznej odległości (około 30. metrów od bramki) zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Futbolówka po fantastycznym, technicznym uderzeniu wpadła do bramki rywali, wprawiając ich w osłupienie, a gospodarzy w niesamowitą radość. Po stracie rywale chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, jednak rząśniczanie bardzo umiejętnie się bronili i ostatecznie prowadzenie 1:0 utrzymało się do końca pierwszej odsłony.
Drugą połowę od groźnych ataków rozpoczął WKS. Dwóch sytuacji nie wykorzystał autor pierwszej bramki, w trzeciej Abramczyk już się jednak nie pomylił. Po podaniu Łukasza Abramczyka, kapitan WKS-u ograł obrońcę i strzałem po krótkim słupku po raz drugi pokonał golkipera Znicza. W 63. minucie goście stonowali jednak świetne nastroje kibiców WKS-u zdobywając bramkę kontaktową. Tym razem skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisał się jeden z zawodników Znicza. Po tej bramce goście z Pruszkowa całkowicie zdominowali grę. Zamknięci na własnej połowie boiska rząśniczanie z najwyższym trudem, ale i poświęceniem, rozbijali kolejne huraganowe ataki rywali. W 74. minucie WKS przeprowadził jednak skuteczną kontrę. Świetne podanie Bartłomieja Łaskarzewskiego uruchomiło Pawła Osowieckiego, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i podwyższył prowadzenie miejscowych na 3:1. W 82. minucie WKS dobił rywala. Do długiej piłki od Zalewskiego doszedł w polu karnym gości Damian Wiśniewski i strzałem głową ustalił wynik spotkania na 4:1.

WKS Rząśnik – Znicz II Pruszków 4:1 (1:0)

Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 27. i 56., P. Osowiecki 74., D. Wiśniewski 82.
WKS: R. Gałązka – Ł. Abramczyk, P. Kulesza, Ł. Zalewski, D. Zalewski – P. Osowiecki (80. – Z. Kałek), B. Łaskarzewski, Ł. Gałązka, Ł. Golianek (70. – D. Wiśniewski) – G. Abramczyk, M. Dziczek.
Wygrana w Pucharze Polski w okręgu warszawskim to największy sukces WKS-u Rząśnik w historii klubu. Po wznowieniu rozgrywek w przyszłym roku kalendarzowym zespół z naszego powiatu będzie rywalizował w rozgrywkach wojewódzkich, w których do zwycięzców pucharów okręgowych dołączą już zespoły trzecioligowe (trzy klasy rozgrywkowe wyżej niż WKS). Zespołowi z Rząśnika gratulujemy sukcesu jednocześnie życząc powodzenia w dalszych rozgrywkach.